Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Доки новий закон «Про освіту» не буде ухвалений, говорити про зміни в фінансуванні системи освіти передчасно, – експерти РПР

Доки новий закон «Про освіту» не буде ухвалений, говорити про зміни в фінансуванні системи освіти передчасно, – експерти РПР

Для того, щоби можна було змінити систему фінансування освітньої сфери, необхідно якнайшвидше ухвалити в другому читанні новий закон «Про освіту». На цьому наголосили учасники публічної дискусії, присвяченої проекту Державного бюджету на 2017 рік. Цього разу представники профільних міністерств та експерти говорили про перебіг освітньої реформи і зміни, яких варто очікувати у фінансуванні шкіл за новим проектом бюджету.

Заступник міністра освіти та науки України Павло Хобзей наголосив на тому, що у 2017 році Міністерство освіти та науки спільно з Міністерством фінансів розподілятимуть лише освітню субвенцію, а повноваження щодо утримання шкіл передадуть місцевим органам влади.

Серед позитивних змін учасники дискусії назвали збільшення заробітних плат учителів на 33%. При цьому, головний експерт групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин зауважив, що  позитивний ефект від збільшення заробітних плат може бути знівельований високим рівнем прогнозованої інфляції.

Єгор Стадний, виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS, наголосив також на тому, що розрахунки субвенцій на 2017 рік здійснювалися на основі даних за 2015 рік, без урахування міграційної турбулентності, що може зумовити суттєві невідповідності між очікуваннями і реальним станом справ.

Заступники міністрів та експерти наголосили, що зазначений розподіл коштів – лише разове рішення конкретно на 2017 рік, у якому пріоритетом була мінімізація ризиків. На наступні роки завдання держави полягатиме у переході до середньострокового планування бюджету.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко підкреслив, що на сьогодні завдання уряду полягає у створенні системної мотивації вчителів середніх шкіл шляхом забезпечення гідних заробітних плат, створення можливостей для підвищення кваліфікації та залучення до професії молодих фахівців.

Нагадаємо, що триває цикл публічних обговорень проекту Держбюджету на 2017 рік щодо фінансування різних бюджетних сфер. Наступного тижня представники влади та експерти обговорюватимуть питання пенсійного забезпечення. Анонс події очікуйте на сайті РПР.

ВГОРУ