Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > До опалювального сезону готові, але маємо “бомбу повільної дії”, – Тетяна Бойко

До опалювального сезону готові, але маємо “бомбу повільної дії”, – Тетяна Бойко

15 жовтня в Україні має розпочатися опалювальний сезон. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук вже пообіцяв, що тепло в оселях українців з’явиться за планом. Про реальний стан справ в українському секторі житлово-комунального господарства розповідає координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко

Інфраструктура ЖКГ (труби для опалення та гарячої води, газові труби та електромережі) зношена на 75%, а її модернізація потребує величезних коштів. Тому з кожним роком значно зростає ймовірність виникнення масштабних аварій. 

Але більш глобальним викликом Бойко назвала перспективу запровадження ринку газу та електроенергії для теплокомуненерго та водоканалів, які наразі діють в особливих умовах. 

“Теплокомуненерго та водоканали не спроможні стати повноцінними клієнтами, які здатні функціонувати за ринкових умов. І навіть за чинних неринкових умов їхні борги зростають. Це бомба повільної дії”, – каже експерт. 

Але позитивним моментом є те, що Україна накопичила значний об’єм газу у підземних сховищах, що значно посилить її позицію у перемовинах з Росією щодо продовження контракту на транзит “блакитного палива”.   

“Ми готові пройти цей опалювальний сезон, якщо не буде погодних катаклізмів”, – говорить Бойко.  

За її словами, підстав для зниження тарифів на опалення немає: “Вони можуть трохи зменшитися через зниження ціни на газ, яка є лише однією зі складових розміру тарифів, наприклад, як і вартість транспортування цього газу”. 

ВГОРУ