Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > До керівництва Агентства з перевірки декларацій мають увійти антикорупційні активісти

До керівництва Агентства з перевірки декларацій мають увійти антикорупційні активісти

Проти кандидатів на посаду членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), які не задовольняють владу своєю принциповістю та незалежністю, вже почалась брудна гра. З огляду на це ми не можемо і не будемо мовчати, а вважаємо за важливе висловити свою позицію і довести її до усього українського суспільства. Ми, що нижче підписалися, висловлюємо свою довіру та хочемо підтримати в конкурентній боротьбі за посаду членів НАЗК своїх соратників та партнерів по антикорупційному спротиву – Федіра Веніславського, Романа Маселка та Віктора Чумака.

Добігає кінця конкурс з обрання п’ятьох членів новоствореного Агентства. Від професійності та морального духу цих людей залежить поява нового відкритого реєстру декларацій чиновників та започаткування системної роботи з перевірки відповідності офіційних статків держслужбовців їхньому способу життя. Уже після 1 квітня 2016 року чиновників, які збрехали у своїх деклараціях, можна буде притягувати до кримінальної відповідальності, що передбачає 2 роки позбавлення волі.

Суспільний запит на чесне, професійне, неупереджене та аполітичне керівництво Агентства з питань запобігання корупції, як і його відповідальність перед громадянами, надзвичайно великі.

Ми закликаємо громадськість і ЗМІ приділити максимальну увагу процесу відбору керівництва НАЗК, а членів конкурсної комісії – керуватися критеріями професійності та практичного досвіду кандидатів, досягнутих результатів їхньої попередньої діяльності та моральних цінностей, що ними сповідуються.

Ми переконані, що до керівництва НАЗК не повинні прийти маловідомі у громадському секторі особи, без досвіду та реальних досягнень у боротьбі з корупцією, які не мають мужності кинути виклик корумпованій системі. НАЗК не повинне перетворитися на чергову недієздатну інституцію, яких і так вистачає в нашій державі.

Федір Веніславський, Роман Маселко та Віктор Чумак мають реальні та публічні результати у сфері боротьби з корупцією, а також волю змінювати існуючу систему, і, ми упевнені, не будуть пристосовуватися до неї.

Ми висловлюємо свою підтримку цим кандидатам і віримо, що вони можуть створити ядро для появи професійного та дієвого антикорупційного Агентства.

Ми закликаємо членів конкурсної комісії з відбору керівництва НАЗК зробити свій вибір з огляду на проголошені вище критерії, неупереджено та самостійно.

Підтримку висловили*:

ГО “Центр протидії корупції”

ГО “Автомайдан”

ГО “Центр ЮЕЙ”

ГО “Інститут Медіа Права»

ГО “Центр локального самоврядування”

ГО “Всеукраїнська ліга правників проти корупції”

ГО “Центр політико-правових реформ”

Руслан Рябошапка (незалежний експерт, член антикорупційної групи РПР)

Михайло Серебряков (незалежний експерт, член антикорупційної групи РПР)

*З етичних міркувань цю Заяву не підписали громадські об’єднання, чиї представники входять до Конкурсної комісії

ВГОРУ