Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Для зниження ціни на газ є ринкові підстави, – експерт

Для зниження ціни на газ є ринкові підстави, – експерт

Позначки:

Рішення щодо ціни на газ ухвалювалося ще наприкінці 2019 року: були побоювання, що Україна не підпише нову угоду з Росією щодо газового транзиту. Але зараз є всі ринкові підстави для зменшення ціни на газ: угоду з РФ підписали, а зима виявилася теплою. Про це розповіла координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі “Опора” Тетяна Бойко. 

З травня 2020 року в Україні запрацює лібералізований газовий ринок – ціна на газ буде повністю дерегульована, тобто держава не буде встановлювати максимальну вартість. 

“Я сподіваюся, що скоро ми побачимо газовий ринок за зразком сьогоднішнього ринку мобільного зв’язку. Раніше в Україні були лише 2 мобільні операторі, але зараз цих операторів багато і покупець може обирати будь-який тариф. Щось подібне буде і на газовому ринку. Споживач зможе легко перейти до нового постачальника за допомогою комп’ютера та інтернета”, – каже Бойко. 

Чим більше компаній-постачальників з’являться на ринку, тим більше вони будуть конкурувати між собою за споживачів. Постачальники пропонуватимуть найкращу ціну та найкращу якість послуг. 

“Ціну доцільно контролювати лише при наявності монополії або олігополії на ринку. На вільному ринку з необмеженою кількістю постачальників конкуренція здатна впоратися з усіма викликами”, – підсумувала експерт. 

ВГОРУ