Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Для підвищення довіри до судової системи слід залучити громадськість до відбору суддів, – експерти

Для підвищення довіри до судової системи слід залучити громадськість до відбору суддів, – експерти

Позначки:

В Україні судам довіряють лише 12% громадян – цей показник залежить не лише від якості виконання правосуддя, а й від того, яка інформація доходить до суспільства про їхню діяльність. В українському інформаційному просторі переважає негативна інформація про суди та суддів, адже судова система «продукує» багато приводів для цього. Але показово, що учасники судових засідань схильні більше довіряти судам, ніж ті, хто не був у суді. Про це пишуть автори аналітичної записки “Інструменти зміцнення довіри до суду в Україні”, підготовленої Центром політико-правових реформ і Фундацією DEJURE.

Для подолання кругової поруки та протекціонізму в українській судовій системі органи з добору суддів мають включати більшість представників громадського сектору, яким довіряє суспільство (правозахисники, журналісти, представники авторитетних громадських організацій тощо), а не самих суддів, вважають експерти. 

Причиною низької ефективності судової системи в Україні є надмірне навантаження та нестача суддів. Тому важливо не тільки заповнити суддівські вакансії, а й впровадити сучасні технології (електронний суд), що дозволить дозволить пришвидшити обіг інформації, зменшити витрати часу та грошей держави та користувачів судових послуг.

 

ВГОРУ