Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Децентралізацію прискорить вирішення організаційних та юридичних питань про об’єднання громад – експерти

Децентралізацію прискорить вирішення організаційних та юридичних питань про об’єднання громад – експерти

Народні депутати, експерти та представники громадськості обговорили внесення змін до законів про місцеве самоврядування, про благоустрій  населених пунктів, про добровільне об`єднання громад під час круглого столу на тему «Повсюдність місцевого самоврядування».

Зокрема, зміни передбачають визначення рівня компетенції сільських, селищних та міських рад, особливості та можливості співробітництва територіальних громад навколо великих міст тощо.

Керівник проекту «Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», Анатолій Ткачук основною метою децентралізації назвав не простий перерозподіл повноважень державних органів та органів місцевого самоврядування, а покращення якості життя людини, незалежно від того, де вона проживає.

«На початку наступного року буде десь більше 350 об`єднаних територіальних громад… Якщо ми говоримо про стратегію розвитку громади, ми говоримо про їх розумну спеціалізацію, а також про організацію простору громад. Тому без вирішення питання юрисдикції органів місцевого самоврядування громади на всю свою територію, ми не зможемо забезпечити досягнення мети – зростання економіки в українських громадах», – додав Ткачук.

DSCF4917

Микола Федорук, народний депутат України розповів про законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад, які рекомендовані до розгляду у другому читанні на чергових пленарних засіданнях Верховної Ради.

«Обидва законопроекти передбачають внесення змін до закону щодо добровільного приєднання територіальних громад. Перший дає змогудодавати до об`єднання нові територіальні громади, не проводячи додаткових виборів їх голів. Другий передбачає можливість утворення об’єднаних територіальних громад і чітке регулювання перших місцевих виборів у них без зміни меж районів», – пояснив Федорук.

DSCF4918

Під час другої сесії круглого столу депутати, експерти та представники громадськості з Києва і регіонів обговорили особливості та можливості співробітництва територіальних громад навколо великих міст.

DSCF4921

Зокрема, народний депутат України, Любомир Зубач розповів, на чому акцентують увагу  представники уряду і експертного середовища, коли підбивають підсумки об’єднання громад.

«Перше – це необхідність прискоренняцього процесу. Друге – негайне  усунення на законодавчому рівні всіх перешкод. Крім того, варто надати більше повноважень уряду щодо визначення спроможності тих чи інших громад», – сказав він.

Крім цього, нардеп наголосив, що об`єднання громад – дуже кропітка та важка справа.

«Ми почали об’єднувати слабких зі слабкими сподіваючись, що ті стануть сильними.Вони дійсно можуть стати сильними за рік,  два або десять років.Але з тим же успіхом таке об`єднання може стати братською могилою», – заявив Зубач.

Нагадаємо, зараз в Україні існує 184 об’єднаних територіальних громади. Для подальшого розвитку місцевого самоврядування три важливі законопроекти готові до другого читання в Парламенті. Це  проект Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489), законопроекти №4676 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад» та №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)».

 

 

ВГОРУ