Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Децентралізація неможлива без ухвалення 20 законопроектів – cпецпосланник Німеччини Мільбрадт

Децентралізація неможлива без ухвалення 20 законопроектів – cпецпосланник Німеччини Мільбрадт

Для подальшого впровадження реформи децентралізації в Україні Верховна Рада має ухвалити понад 20 відповідних законопроектів, які досі не були включені у порядок денний парламентської сесії. Про це заявив Ґеорґ Мільбрадт, спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні, під час зустрічі з експертами РПР 12 лютого. Зокрема, німецький дипломат обговорив разом із експертами РПР можливості для розблокування реформи децентралізації.

Також у цій зустрічі взяли участь Бенедикт Германн, Перший секретар Представництва ЄС в Україні з питань децентралізації та секторальних реформ, та Рафаель Раум, Перший секретар Посольства Німеччини в Україні.

За словами Івана Лукері, менеджера групи РПР «Децентралізація», на процес децентралізації негативно впливає відсутність належної комунікації між народними депутатами та урядом. Як говорить експерт, депутати-мажоритарники не зацікавлені голосувати за подальше впровадження реформи через своє занепокоєння змінами територіальних меж виборчих округів, що, на їхню думку, може призвести до втрати основного електорату. Також Лукеря висловився за необхідність розгляду Парламентом хоча би частини законопроектів щодо реформи децентралізації ще до першого туру президентських виборів 31 березня.

Про потребу комунікувати подальший процес впровадження децентралізації з Президентом розповів Андрій Гевко, експерт групи РПР «Реформа публічної адміністрації». На думку експерта, право законодавчої ініціативи Президента дозволить швидше подати відповідні законопроекти на розгляд Парламенту.

Юрій Ганущак, експерт групи РПР «Децентралізація», нагадав, що сам виборчий процес також негативно впливає на реалізацію реформи децентралізації, адже опозиційні сили у Парламенті не зацікавлені, щоб представники чинної коаліції перемогли на виборах за рахунок успіхів від впровадження реформи. Крім того, Ганущак наголосив на необхідності внесення відповідних змін до Конституції та ухвалення закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

На важливість реформи державної служби звернула увагу Дарина Марчак, експертка групи РПР «Реформа публічної адміністрації». Наразі апаратам міністерств та Секретаріату Кабінету міністрів України часто бракує експертних та інституційних спроможностей для реалізації відповідних управлінських рішень, а потреба зробити конкурси на посади державної служби більш прозорими залишається актуальною.

ВГОРУ