Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Держзрада в Мінекономіці та зірване виробництво снарядів: до чого тут люди Пашинського?

Держзрада в Мінекономіці та зірване виробництво снарядів: до чого тут люди Пашинського?

Позначки:

СБУ нарешті почала займатися тими справами, якими і має. 17 жовтня ЗМІ облетіла новина, що служба розслідує можливу роботу екс-заступника міністра економіки Юрія Бровченка на спецслужби РФ в контексті зриву виробництва 152 мм снарядів для артилерійської системи “Гіацинт”.

Для пересічного громадянина може здатися дивним: де Міністерство економіки, а де артилерія? 

Тільки не для експертного середовища, яке відслідковує, як останні 5 років Україну готували до прихованої капітуляції. І не через гучну “формулу Штайнмаєра”. А через хаотичне розкрадання та знищення артилерійських, бронетанкових, авіаційних та інших заводів в Україні.  

Та повернімося до Бровченка.

Мінекономіки є уповноваженим органом з питань координації діяльності з реалізації державного оборонного замовлення. А якщо точніше: протягом останніх років закуповувало за бюджетний кошт через власне підприємство “Український центр “Безпека” сучасне виробниче обладнання для виготовлення зброї.

Відповідальним за даний напрямок якраз і був Юрій Бровченко на посаді заступника міністра економіки протягом 2016 – 2019 років.

Фактично, управлінська верхівка оборонно-промислового комплексу виглядала наступним чином:

Тобто, донедавна Бровченко був достатньо впливовою особою, від якої залежало, чим наша армія буде давати відсіч агресії Російської Федерації.

І от, власне, СБУ в рамках досудового розслідування оприлюднила один із епізодів “державницької” діяльності Бровченка.

У квітні 2018 року Центр “Безпека” за гроші Мінекономіки замовив в американської фірми Gray Fox Logistics обладнання для цілісної виробничої лінії з виготовлення снарядів, яке мало бути встановлено на державній акціонерній холдинговій компанії “Артем”.

Компанія “Артем” веде свою історію з ХІХ сторіччя. І на сьогодні є безперечним лідером в галузі виробництва бойових ракет та снарядів.

Gray Fox Logistics отримала 50% передплати у сумі 8,5 млн доларів. Та фокус полягає в тому, що американська фірма не поставила ніяке обладнання в Україну.

Як вдалося встановити СБУ, представник американської компанії є фактично російським шпигуном, який спокусив топ-чиновнкиів у Міністерстві економіки. І тим самим виманив у них бюджетні кошти з метою підірвати обороноздатність України.

В рамках згаданої справи служба перевіряє також роль Владислава Глазунова, директора Центру “Безпеки”, без рішення якого, на американську компанію не були б відправлені кошти. До слова, даний менеджер і досі керує “Безпекою”, яка закуповує обладнання і для інших оборонних заводів.

На кінець виникає логічне питання до заголовку тексту: так, а що там Сергій Пашинський?

А річ у тім, що поки державна компанія “Артем” чекає на обладнання зі США, право поставляти снаряди для “Гіацинтів” збройних сил отримала приватна фірма ТОВ “Рубін 2017”, яка в принципі теж ніколи не славилася на ринку зброї та й створена лишень 2017 року.

Центр “Безпека” виділив 100 мільйонів гривень “Рубіну” на закупівлю такого самого обладнання, яке потрібно “Артему”.

Серед засновників “Рубіну” значиться ТОВ “Українська бронетехніка” – приватна фірма, яка до 2015 року називалася ТОВ “Укрглавпак” і спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси.

Директор фірми Олександр Кузьма є родичем відомого в фармбізнесі Миколи Кузьми, який в 2014 році був помічником на громадських засадах Сергія Пашинського, голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони.

Директором “Рубіну” донедавна була Людмила Васильєва, також помічниця на громадських засадах вже іншого народного депутата Івана Вінника – секретаря комітету нацбезпеки, який і очолював Пашинський.

За традиційним збігом обставин, саме під час парламентського контролю дуету Вінника-Пашинського над ОПК, бізнес їхнього оточення став основним виконавцем оборонзамовлення для армії. На початку року згадана “Укрбронетехніка” таємно отримала 200 мільйонів від армії.

Наведені факти щодо Gray Fox Logistics та ТОВ “Рубін 2017” StateWatch передала до офісу генпрокурора Руслана Рябошапки. І дані факти лягли в основу однієї із тих трьох справ щодо великих розкрадань в оборонній сфері, про які нещодавно заявили в ГПУ.

І насамкінець варто сказати, що даний текст не містить на меті очорнити імена згаданих вище достойників. Радше він має допомогти і СБУ,  і ГПУ провести неупереджене розслідування і забезпечити справедливі вироки для всіх диверсантів та корупціонерів, які підривають технічну міць нашої армії.

Гліб Канєвський, спеціально для УП

ВГОРУ