Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Держдепартамент США: Україна здатна протидіяти агресії Росії через антикорупцію, енергетику та інвестиції

Держдепартамент США: Україна здатна протидіяти агресії Росії через антикорупцію, енергетику та інвестиції

Перетворення України на успішну демократичну державу можливе лише після  повної імплементації вже розпочатих реформ. Це cтане не лише доказом надійності України як міжнародного партнера, а й запорукою протистояння агресії Росії, наголосили учасники онлайн-круглого столу Київ-Брюссель-Вашингтон, який організувала Коаліція РПР 20 червня.

Підтримка Сполученими Штатами територіальної цілісності України залишається незмінною, зазначив Бред Фреден, директор управління з питань Східної Європи Держдепартаменту США.

“РФ підриває стабільність у регіоні агресією на Донбасі, в Азовському і Чорному морях та окупацією Криму. США ніколи не визнають законною анексію півострова Росією”, – каже він.

Конфлікт на Донбасі не заморожено, адже щодня там гинуть люди. Проте Україна не зможе протидіяти агресії Росії допоки не стане повноцінною демократичною державою та не розпочне масштабну боротьбу з корупцією.

“Українська економіка стабілізувалася після кризи з початку агресії Росії у 2014 році, але треба будувати стабільні державні інститути для залучення іноземних інвестицій”, – говорить Фреден.

Україна може стати самодостатньою державою в енергетичній сфері, якщо буде інвестувати у прозорий видобуток нафти та газу на власній території, резюмував він.

Росія використовує газ як енергетичну зброю не тільки проти України, але й проти інших держав”, – додав Джонатан Кац, старший науковий співробітник Фонду Маршалла Сполучених Штатів.

Успішна держава має бути успішною й у зовнішній політиці, вважає Ольга Стефанішина, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України. Приєднання  до єдиного європейського ринку було ініціативою саме України, а не Євросоюзу.

Наступним важливим кроком має стати приєднання України до єдиного європейського енергетичного ринку, адже це питання не лише економіки, а й безпеки: у нас має бути простір для маневру при економічному тиску з боку Росії.

Команда Президента Володимира Зеленського не буде змінювати поточний зовнішньополітичний курс: шлях України до Євросоюзу та НАТО продовжать, запевнив Святослав Юраш, радник з питань міжнародної політики Зеленського у бутність його кандидатом у Президенти.

“Наразі 44% експорту України припадає саме на держави Євросоюзу”, – нагадав Річард Тіббелс, голова Відділу двосторонніх відносин Східного партнерства Європейської служби зовнішніх справ (EEAS).

Один з головних пріоритетів України у зовнішній політиці – це імплементація внутрішніх реформ як спроможність до надійного партнерства, підкреслює Олена Галушка, керівниця міжнародного напряму Центру протидії корупції.

“Громадянське суспільство очікує від нового Президента, Парламенту та Уряду збереження вже досягнутих реформ (НАБУ, Вищий антикорупційний суд) і просування нових змін: завершення судової реформи та реформи кримінальної поліції”, – говорить Галушка.

 

Цей захід відбувся в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

Захід організований у рамках Трансатлантичної робочої групи з питань виборів та громадянського суспільства в Україні – спільного проекту Реанімаційного Пакету Реформ, Фонду Маршалла США, Фундації США-Україна та Світового конгресу Українців.

ВГОРУ