Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Депутати з чотирьох фракцій пропонують нарешті запустити реформу прокуратури. АНОНС

Депутати з чотирьох фракцій пропонують нарешті запустити реформу прокуратури. АНОНС

7 квітня 2015 року о 14:30 у приміщенні Українського Кризового Медіа-Центру, за адресою (вул. Хрещатик 2, Український Дім), відбудеться прес-брифінг за участю депутатів Верховної Ради України та експерта Реанімаційного пакету реформ з питань органів правопорядку для публічної презентації Законопроекту «Про внесення змін до Закону України “Про прокуратуру”»

Через зволікання попереднього керівництва Генеральної прокуратури, новий закон про прокуратуру від 14 жовтня 2014 року не зможе набути чинності 25 квітня. Більше того, у Верховній Раді вже зареєстровано ряд законопроектів, які передбачають відкладення реформи ще на роки.

Щоб реформа таки розпочалась, групою депутатів з чотирьох фракцій ВР був внесений законопроект, який дозволить запустити процес змін в цій сфері. Законопроек 2404-1 врегулює питання призначення прокурорів місцевих та регіональних прокуратур, а також формування органів прокурорського самоврядування на перехідний період, до повного набрання чинності Законом України «Про прокуратуру». Окрім того, проект врегулює ряд проблемних питань нового закону про прокуратуру на основі рекомендацій Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи. Проект також обмежує чисельність прокурорів на рівні 10 тис. осіб відповідно до середньоєвропейських показників.

Спікери:

Оксана Сироїд, народний депутат (“Самопоміч”), заступник Голови Верховної Ради України;

Віктор Чумак, народний депутат (“Блок Петра Порошенка”);

Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ, Реанімаційний пакет реформ.

ВГОРУ