Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > ДБР зареєструвало 400 проваджень щодо катувань правоохоронцями, – експерт

ДБР зареєструвало 400 проваджень щодо катувань правоохоронцями, – експерт

Позначки:

Ефективність роботи Державного бюро розслідувань слід порівнювати із ситуацією до створення бюро. До запуску ДБР його функції досудового розслідування виконували органи прокуратури. І ці розслідування були неефективними. Про це розповів експерт Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ Євген Крапивін.

“Про неефективність розслідувань органів прокуратури казали не тільки українські фахівці, а й Європейський суд з прав людини”, – каже експерт.

Зокрема, прокуратура майже не розслідувала факти катувань правоохоронцями підозрюваних. 

“Ті службові злочини, задля розслідування яких створювалося ДБР – перевищення службових повноважень правоохоронцями, незаконні затримання, фальсифікація доказів тощо – це були “мертві” статті” Фактично правоохоронці були безкарними – все завершувалося дисциплінарною відповідальністю”, – наголошує Крапивін.

За останні 1,5 роки статистика демонструє гарну тенденцію у сфері розслідування співробітниками ДБР катувань правоохоронцями: вже зареєстровано близько 400 проваджень, що в 40 раз більше, ніж реєструвалося до створення бюро, підсумував експерт Коаліції РПР.

ВГОРУ