Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Чи потрібна криміналізація товарної контрабанди?

Чи потрібна криміналізація товарної контрабанди?

У цій роботі не оцінюються обсяги та вплив контрабанди на економіку держави. Виходиться з того, що боротьба з цим явищем є одним із пріоритетів держави, і зосереджується  на аналізі одного із запропонованих інструментів такої боротьби. А саме пропозиції криміналізувати такі діяння, як переміщення через митний кордон України, поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів комерційного призначення (товарна контрабанда).

Ця робота переслідує кілька цілей:

У роботі розглянуті основні передумови виникнення ідеї криміналізації контрабанди, історію питання і позиції основних стейкхолдерів, а також проаналізували доцільність або недоцільність такого кроку на поточному етапі розвитку України.

Ця робота підготовлена на підставі інформації, отриманої за результатами П’ятого щорічного опитування 1000+ експортерів та імпортерів, а також інформації, отриманої в ході окремих адвокаційних кампаній у Волинській та Херсонській областях, проведених задля глибшого вивчення тематики криміналізації товарної контрабанди на прикладі окремих регіонів.

Завантажити PDF

ВГОРУ