Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Чи є у Кропивницького перспективи стати енергоефективним містом?

Чи є у Кропивницького перспективи стати енергоефективним містом?

В Кропивницькому відбувся семінар “Енергоефективність – шлях до економічного зростання”, який провів Сергій Пінчук, експерт групи “Реформа енергетичного сектору” РПР.

У заході взяли участь громадські активісти, депутати міської ради міста Кропивницького, голови ОСББ, а також експерти з реформи з енергетики з інших міст.

“Ми раді бути першим містом, серед партнерів РПР, в якому проводиться такий семінар. Для нас тема енергоефективності та реформи теплопостачання надзвичайно актуальна, адже вже другий рік місто живе з острахом бути відключеним від централізованого опалення через несплату боргів газовикам” – наголосив співголова коаліції “Рада Експертів” Дмитро Сінченко, відкриваючи захід.

Про ситуацію, яка склалась у цій сфері в Кропивницькому розповіли депутати міської ради Олександр Цертій та Катерина Шамардіна. Вони наголосили, що місту давно потрібна нова програма енергоефективності. А застарілі комунікації комунальних підприємств і постійні їх дотації з міського бюджету змушують замислитись про доцільність їх існування.

Сергій Пінчук розповів присутнім про особливості законодавства у сфері теплопостачання, а також про новації, які вступають в дію з кінця 2018 року. Також учасники обговорили успішні приклади міст, які розпочали впровадження програм з енергоефективності.

“Я завжди наголошую на тому, що енергетика це справа не лише влади і монополістів. В першу чергу це справа кожного громадянина, який зацікавлений в економії ресурсів та власних коштів. Саме тому, городяни мають брати найактивнішу участь у процесах обговорення, напрацюванння та прийняття відповідних рішень місцевою владою. Також мешканцям слід кооперуватись і продумувати як зробити енергоефективним свої будинки. Тільки так ми наблизимось до розвинених країн і зможемо говорити про енергоефективні міста” – розповів Сергій Пінчук.

На завершення експерт відповів на питання учасників. Особливо активними у цій сесії були голови ОСББ, питання енергоефективності для яких стоїть сьогодні чи не на першому місці.

“У місті дуже багато роботи на шляху до успіху в питаннях енергоефективності та якісного теплопостачання. Але спільними зусиллями активної громади та прогресивних представників влади та депутатського корпусу цілком можливо досягти успіху” – додав на завершення Сергій Пінчук.

ВГОРУ