Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Чому РПР – унікальна історія успіху – Гліб Вишлінський

Чому РПР – унікальна історія успіху – Гліб Вишлінський

Позначки:

Вперше я почав працювати в громадському секторі в 1997 році. За час відтоді він мав багато успіхів та поразок. Але до Революції Гідності жодного разу громадськість не об’єднувалась хоч на якийсь тривалий час, і тим більше – експерти та активісти з різних сфер.

Це вдалось зробили лише п’ять років тому, 7 березня 2014 року, коли було створено коаліцію Реанімаційний пакет реформ. Особисто я не був серед засновників РПР, і почав працювати в коаліції лише восени 2015 року. Саме тоді РПР став коаліцією не лише індивідуальних експертів, а, насамперед, громадських організацій. Було прийнято Хартію РПР, яка визначила принципи прийняття рішень в коаліції, чинні і зараз.

За ці п’ять років спільно вдалося досягти багато чого – від створення системи антикорупційних органів і суспільного мовлення до прийняття закону про валюту. Але саме боротьба з корупційною системою і безкарністю стала головним спільним завданням в усіх сферах, будь то економічні реформи чи охорона здоров’я. Саме цей спільний ворог зробив коаліцію настільки сильним явищем, і згладжував багато внутрішніх конфліктів, які неминучі в будь-якому об’єднанні активних громадян.

Крім впливу на реформи РПР дав дуже багато всім членам коаліції. Для мене особисто найважливішим було знайомство з найкращими в країні експертами в дотичних до економічних реформ сферах – боротьбі з корупцією, судовій та конституційній реформі, реформі державного управління. У світі пост-правди мати коло професіоналів, яким довіряєш, дуже важливо.

РПР є і історію надзвичайного ефекту від коштів міжнародних партнерів України – спочатку Європейського Союзу, а зараз – уряду Швеції. Наприклад, в 2017 році фінансування роботи коаліції з понад 80 найвпливовіших в країні організацій склало лише 342 тис. євро. Порівняно з проектами технічної допомоги на десятки мільйонів доларів це дуже небагато при співставному ефекті.

5 березня загальні збори організацій-членів РПР ухвалили дорожню карту перетворення РПР з неофіційної коаліції на юридичну особу – громадську спілку. Її установчі збори відбудуться 16 квітня. Саме нова спілка, на мою думку, може стати на тривалий час представником демократичного громадського сектору і захищати його інтереси.

Гліб Вишлінський для Української Правди

ВГОРУ