Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Чому подорожчають закордонний та внутрішній паспорти?

Чому подорожчають закордонний та внутрішній паспорти?

Для встановлення прозорих і чесних цін на виготовлення документів слід ухвалити закон про адміністративний збір.

З 1 липня 2019 року вартість виготовлення паспорту громадянина України (ID-картки) за 20 робочих днів становитиме 345 грн (зараз — 279 грн), а за 10 робочих днів – 471 грн (зараз — 366 грн), про це розповів експерт Коаліції РПР Євген Школьний у інтерв’ю “Громадському радіо”.

Вартість виготовлення закордонного паспорту також підвищиться: 682 грн за 20 робочих днів (зараз — 557 грн) та у 1034 грн за 7 робочих днів (зараз — 810 грн).

Ціни на ці документи складаються з двох компонентів – це вартість адміністративної послуги, яку встановлює Кабінет міністрів у залежності від розміру прожиткового мінімуму, та вартості бланку, який виготовляє поліграфкомбінат-монополіст. При цьому, наголосив експерт, поліграфкомбінат підвищує ціну на власний розсуд.

У багатьох країнах порядок встановлення та нарахування платежів за адміністративні визначається відповідним законом. В Україні плата за адмінпослуги визначається і законами, і підзаконними актами. До підзаконних актів легко внести зміни, як це і трапилося із вартістю виготовлення ІD- та закордонного паспортів.

Виходом із ситуації є ухвалення закону про адміністративний збір, де має бути чітко зазначено порядок нарахування суми адміністративного збору за державну послугу, підсумував Школьний.

ВГОРУ