Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Члени комісії з відбору НАЗК подали в суд на КабМін

Члени комісії з відбору НАЗК подали в суд на КабМін

Експерти антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ Андрій Марусов і Віктор Таран та викладач НаУКМА Володимир Сущенко, що входять в комісію з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції подали позов в Окружний адміністративний суд міста Києва. Експерти просять суд  визнати протиправним та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2015 р. № 1283-р та рішення Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК від 28 листопада та 11 грудня 2015 року.

Позивачі вважають незаконним призначення заступника Голови Національного агентства України з питань державної служби Олександра Скопича членом НАЗК. Одним з членів комісії, який голосував за кандидатуру Скопича був його безпосередній керівник Костянтин Ващенко. «Це пряме порушення вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Маємо явний конфлікт інтересів. Більшість членів комісії теж не побачили конфлікту інтересів і відповідно сприяли цьому порушенню.» – заявляє голова правління Тransparency Іnternational Україна, експерт РПР Андрій Марусов.

Протокол №7 конкурсної комісії НАЗК в якому було зафіксовано результати голосування щодо трьох кандидатів (В.Чумак, О.Скопич, Н.Корчак)  був підписаний 11 грудня 2015 року, лише п’ятьма  членами комісії замість восьми,  які брали участь у засіданні. Після цього, з порушенням регламенту, Наталія Севастьянова передала документ в Кабінет Міністрів, де на його підставі було ухвалене рішення про призначення на посади членів НАЗК : Чумака В.В., Скопича О.Д. і Корчак Н.М.

Експерти просять розглянути суд їхню заяву у встановленому порядку та визнати протиправним та скасувати  Рішення конкурсної комісії з відбору членів Національного агентства з запобігання корупції в частині відбору Скопича О. Д., Корчак Н.М., Чумака В.В. членами Національного агентства з питань запобігання корупції. Також позивачі просять визнати протиправним та скасувати  Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2015 р. № 1283-р щодо призначення Скопича О. Д., Корчак Н.М., Чумака В.В. членами Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Не можна створювати НАЗК на основі дій та рішень в яких є явний конфлікт інтересів. Одна з найважливіших антикорупційних структур, яка покликана боротися з високопосадовою корупцією має бути створена без порушення законів України. Дух і буква закону мають бути дотримані, інакше до НАЗК в майбутньому можуть бути претензії.» – констатує Віктор Таран, голова ЦПСА, експерт РПР.

ВГОРУ