Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Чехія послідовно підтримує Україну, – Шварценберг

Чехія послідовно підтримує Україну, – Шварценберг

Чехія послідовно підтримує Україну на шляху до європейської інтеграції та реформ. У цьому запевнили Карел Шварценберг, глава комітету у закордонних справах Парламенту Чехії, та Яромир Щетина, чеський депутат Європарламенту, під час зустрічі з експертами РПР.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію в судовій реформі, боротьбу з корупцією та плани громадянського суспільства у першочергових реформах.

Без європейської, зокрема й чеської, підтримки реформаторських зусиль громадянського суспільства, наших вимог до української влади, вкрай важко добитися політичної волі до системних змін в Україні,
– зауважив Вадим Міський, координатор експертних груп РПР.

Він подякував чеській стороні за послідовну підтримку громадських організацій України, що спонукають владу до прозорості, підзвітності та боротьби з корупцією.

Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції та експерт РПР, звернув увагу на потребу в запровадженні механізму, що забезпечить невідворотність впровадження реформ у боротьбі з корупцією, які були ухвалені завдяки Плану дій з візової лібералізації з ЄС та Меморандуму з МВФ.

У свою чергу, Михайло Жернаков, головний експерт РПР з судової реформи, підкреслив важливість ухвалення конституційних змін в частині правосуддя одночасно з пакетом ефективних імплементаційних законів, які змінять якість українського правосуддя.

Учасники зустрічі звернули увагу на необхідність протистояти російській пропаганді, як на території України, так і в Європейському Союзі.

ВГОРУ