Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > БПП, Народний Фронт, Самопоміч і Радикальна партія віддадуть свою фінансову звітність для аудиту громадськості

БПП, Народний Фронт, Самопоміч і Радикальна партія віддадуть свою фінансову звітність для аудиту громадськості

4 з 6 парламентських партій погодилися розкрити свою фінансову звітність для перевірки новоствореною коаліцією з протидії політичній корупції. Про це 11 липня оголосили представники БПП “Солідарність”, Народний Фронт, Самопоміч та Радикальної партії під час форуму “Гроші партій – під контролем”.

Представники Батьківщини та Опозиційного блоку проігнорували запрошення до співпраці.

До коаліції, яка займеться перевіркою партійних грошей, увійшли такі організації як Центр “Ейдос”, Transparency Intenational Україна, Центр демократії та верховенства права, Міжнародний інститут демократій, Інститут Республіка, Рух “Під контролем” та інші.

Представники партій домовилися, що уся інформація про доходи, видатки, майно та фінансові зобов’язання, яку відповідно до Закону “Про запобігання та протидію політичній корупції” мала бути передана в НАЗК та НАБУ, буде надіслана і для аудиту громадськими організаціями.

Цього року ми вперше українські партії опублікують вичерпну інформацію про свої фінанси. Щоб викрити політичну корупцію та не допустити маніпуляцій з партійними касами, свої сили об’єднають не тільки правоохоронні органи, але й найпотужніші антикорупційні громадські організації. Це безпрецедентна ситуація не тільки для України, держава та громадянське суспільство і навіть самі партії об’єднуються для викорінення політичної корупції,
– заявив голова Центру “Ейдос” Віктор Таран.

З цією метою у жовтні розпочне роботу розроблений Центром “Ейдос” портал “Партійна каса”, присвячений аналізу, візуалізації інформацію про гроші партій та створюватись індекс корупції політичних партій

Після встипу в дію закону партіям тепер стане куди важче пробувати піаритися на боротьбі з корупцією,
– заявив виконавчий директор “Transparency International Ukraine” Ярослав Юрчишин.

Тепер можна буде чітко відстежити як втілила та чи інша політична сила ключові положення закону. А ми, організації громадянського суспільства та експерти відстежимо і перших, і других і повідомимо громадянам хто є хто. Тому майбутнє української політики точно за тими партіями, які втілять положення закону.

Голова Національного агенства з питань запобігання корупції Наталя Корчак заявила, що Агенство зараз, зробило перші кроки на шляху прозорості фінансування статутної діяльності політичних партій. Свідченням тому є затвердження Міністерством юстиції розробленої  нами  форми “Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”. На її думку, ця ініціатива дозволить налагодити конструктивну співпрацю, максимальну відкритість та партнерство з усіма політичними партіями.

Ольга Безпалько, представник Руху “Під контролем”, заявила, що Рух “Під контролем” (а це більше 70 організацій по всій Україні) – розширює свою діяльність – не лише контролювати політичну корцпйію в діях місцевих депутатів, а і способи витрачання партіями державних грошей.

Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократій, окреслив три перешкоди для реалізації державного фінансування політичних партій в Україні: спротив олігархії, нерозуміння громадянами факту, що для країни буде дешевше, якщо партії фінансуватимуться з бюджету, та значні кошти, які необхідно витрачати в Україні на політику. Відповідно громадськість має працювати за трьома напрямками – моніторинг прибутків та витрат політиків, роз’яснювальні кампанії серед громадян та ініціативи по здешевлення політичної діяльності в Україні.

Довідково: До коаліції з протидії політичній корупції входять Центр “Ейдос”, Transparency Intenational Україна, Центр демократії та верховенства права, Центр підтримки громадянських ініціатив, Міжнародний інститут демократій, Інститут республіка та рух “Під контролем”. Коаліція з протидії політичній корупції тісно співпрацює з коаліцією “Реанімаційний Пакет Реформ”.

Форум пройшов за підтримки Європейського союзу

ВГОРУ