Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Більшість українців вважають СРСР і Німеччину відповідальними за початок Другої світової війни, — дослідження

Більшість українців вважають СРСР і Німеччину відповідальними за початок Другої світової війни, — дослідження

Позначки:

В Україні 39 % громадян підтримують святкування як Дня пам’яті та примирення 8 травня, так і Дня перемоги 9 травня. Кожен третій українець (32 %) підтримує святкування лише Дня Перемоги 9 травня, а 14 % респондентів вважають за потрібне святкувати лише День пам’яті та примирення 8 травня. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 17 по 22 квітня 2020 року.

Половина українців (52 %) вважають День Перемоги святкуванням перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Кожен третій респондент (32 %) вважає цю дату святкуванням перемоги антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні та внеску в неї українського народу.

Проте більше половини респондентів (56 %) погоджуються, що СРСР разом із нацистською Німеччиною відповідальні за початок Другої світової війни. Не поділяє цієї думки кожен четвертий громадянин (24 %).

Також більшість респондентів (61 %) не підтримують участь українських політиків у заходах із нагоди Дня Перемоги в Москві. Але ця ідея знаходить підтримку в кожного п’ятого (21 %).

Майже половина громадян (44 %) підтримують визнання воїнів Української повстанської армії (УПА) борцями за незалежність України. Проте кожен п’ятий (22 %) виступає проти цього рішення.

День Перемоги і його місце в історичній пам’яті українців

 

ВГОРУ