Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > БФ “Пацієнти України” та експерти РПР підтримують оновлений текст законопроекту 4484, оприлюднений на сайті ВРУ 26.05.2015

БФ “Пацієнти України” та експерти РПР підтримують оновлений текст законопроекту 4484, оприлюднений на сайті ВРУ 26.05.2015

Пацієнтська та експертна спільнота України всіляко підтримує реформаторські наміри, задекларовані Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом щодо спрощення процедури державної реєстрації лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Австралії, Японії, Канади або будь-якої країни Європейського Союзу.

Через саботаж чиновників МОЗ та деяких народних депутатів, першочерговий текст законопроекту 4484, внесений Кабміном на розгляду ВРУ 20.04.2016 був підмінений на такий, який повністю нівелює ідею дерегуляції фармацевтичного ринку України та навіть погіршує доступ до життєво важливих ліків для пацієнтів України.

Після низки публічних заяв та акцій протесту громадьских та пацієнтських організацій, а також заяв деяких народних депутатів України, громадськість, представники Кабміну та профільні народні депутати дійшли згоди щодо тексту законопроекту 4484, який покращить доступ пацієнтів до якісних ліків. Такий текст був оприлюднений на сайті ВРУ 26 травня 2016 року.

Саме тому Група “Медична реформа” Реанімаційного Пакету Реформ та БФ “Пацієнти України” підтримують текст законопроекту №4484 в чинній редакції. Ми оцінюватимемо будь-які подальші спроби змінити текст цього законопроекту відкритим лобізмом та спробами саботувати реформу системи реєстрації лікарських засобів в Україні. Ми відкрито засуджуватимемо такі лобістські дії, метою яких є збереження чинної ситуації та подальшої монополізації ринку ліків в Україні.

Ми закликаємо народних депутатів України  найкоротші терміни ухвалити законопроект №4484 (редакція від 26.05.2016) зі змінами, які створюють умови реальної конкуренції на ринку лікарських засобів, в першому читанні і в цілому. Це допоможе уникнути подальших спроб саботажу даної реформи, ініційованої Урядом України.

Довідково:

Система державної реєстрації ліків в Україні є складною та корумпованою. Це вже  призвело до катастрофічної нестачі цілого ряду медпрепаратів. Якщо не спростити процедуру реєстрації лікарських засобів, то мільйони хворих не матимуть доступу до життєво необхідних медикаментів. А відсутність вакцин призведе до спалаху інфекційних захворювань.

За статистикою, в Україні 80% мешканців міста та 82% мешканців села не можуть придбати ліки через їх високу вартість.
Третина сімей, в яких є важкохворий пацієнт живе за межею бідності через високу вартість лікування.
В Україні зареєстровано 9,9 тисяч найменувань лікарських засобів, в той час як у Франції – майже 16 тисяч.

ВГОРУ