Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Безвізовий режим залишиться важелем для проведення реформ і після запровадження, – українські експерти в Берліні

Безвізовий режим залишиться важелем для проведення реформ і після запровадження, – українські експерти в Берліні

Тільки надання Україні безвізового режиму з ЄС без затримок дозволить громадськості та Європі ефективно просувати подальші реформи, в іншому разі довіру до ЄС буде підірвано.

З такою тезою виступили експерти ГО “Європа без бар’єрів” (ЄББ) під час дискусії у Берліні, присвяченої перспективам і ризикам безвізового режиму для України.

Безвізовий режим має велике символічне значення для української суспільної думки, яке перевищує навіть його практичну значущість. Через це він залишається ефективним важелем для впливу на владу у просуванні реформ у сферах боротьби з корупцією, безпеки та міграції. Можна упевнено говорити, що після виконання Україною всіх критеріїв Плану дій з візової лібералізації будь-яке зволікання з боку ЄС у виконанні своїх зобов’язань  може зруйнувати цей механізм лобіювання реформ,
– сказала виконавчий директор ЄББ Ірина Сушко.

При цьому, за її словами, навіть після візової лібералізації питання безвізового режиму може залишатися фактором впливу за рахунок постлібералізаційного моніторингу.

Україна досягла значного прогресу у боротьбі з корупцією, створила низку відповідних органів, запровадила нові системи контролю за безпекою документів, вдосконалила управління кордонами, однак є ще багато питань, де потрібен подальший контроль і моніторинг,
– зазначила вона.

Як повідомила інша учасниця дискусії, представниця Центру протидії корупції Анастасія Красносільська, одним з таких важливих питань наразі є створення спеціалізованого антикорупційного суду, яке доповнить реформу правоохоронної системи.

Дискусія “Безвізовий режим для України: опції та імплікації” відбулася в Берліні, у приміщенні Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP). У ній взяли участь українські експерти з ГО “Європа без бар’єрів”, Центру протидії корупції, інших організацій-членів платформи Реанімаційний Пакет Реформ, політики, представники європейських громадських організацій і аналітичних центрів.

Захід проведено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

v

ВГОРУ