Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Автономізація закладів охорони здоров’я – відверті розмови в регіонах

Автономізація закладів охорони здоров’я – відверті розмови в регіонах

Представники групи реформа системи охорони здоров’я ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ відвідали Харків 11 та Львів 12 серпня, де ознайомили з конкретними заходами та цілями автономізації закладів охорони здоров’я  представників місцевої влади  – заступників директорів Департаментів охорони здоров’я міських, обласних рад; менеджерів в системі охорони здоров’я – головних лікарів, президентів медичних асоціацій, директорів медичних центрів та практикуючих лікарів.

Після ознайомчого виступу Павла Ковтонюка, проектного менеджера Нацради реформ з питань реформи системи охорони здоров’я, який у своїх презентаціях окреслив сутність реформи закладів охорони здоров’я та представив її переваги та недоліки окремо для усіх цільових груп, було проведено фокус-групове дослідження з представниками різних задіяних у реформі сторін. В результаті було зібрано цінну первинну інформацію, яка буде аналізуватися групою разом із представниками МОЗу. Дані будуть використані для формування подальших кроків процесі впровадження реформи.

Експерти почула від представників медичного середовища досить ґрунтовні та логічні острахи щодо нової реформи стосовно можливого банкрутства лікарень, звільнення деяких лікарів, закриття важливих але неприбуткових медичних ланок тощо.

Попередній аналіз отриманої інформації показав, що в кожній з фокус-груп була згадана необхідність обрахування вартості медичної послуги. Головний експерт групи, Зоряна Черненко, сказала з цього приводу наступне: «Для розрахунку послуг використовувалося шість чи сім методик, але не була обрана жодна з них. Але гарантований пакет безкоштовних послуг має бути в будь-якому випадку. Але для розрахунку послуг та щоб вирішити, які саме послуги мають бути в цьому пакеті, треба мати реалістичну статистику хвороб, послуг, як надаються пацієнтам. І коли запуститься реформа, в перший вже рік її дії не треба буде дописувати, дотягувати певні речі. Тому треба запускати автономізацію, цей процес, а надалі вже робити обрахунки».

В результаті тривалих обговорень експерти зазначають наступне: більшість головних лікарів вже знають що будуть робити з закладами, якщо вони стануть автономними. Менеджери закладів охорони здоров’я сказали, що більшість ліжок скоротять через те, що вони не потрібні в лікарні, звільнять деяких працівників, переведуть певні функції та послуги на виконання іншими структурами.

Виступ про загальні положення автономізації Павла Ковтонюка також надихнув практикуючих лікарів, коли він наголосив на тому, що для лікарів оплата праці стане справедливою – вони матимуть можливість отримувати заробітну платню не за ставку а від об’єму наданих послуг: «Лікарі матимуть вибір та зможуть укладати контакти одразу з декількома медичними закладами» – зазначив Павло

ВГОРУ