Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Автономізація медичних закладів: депутати та експерти в пошуці компромісу

Автономізація медичних закладів: депутати та експерти в пошуці компромісу

23 липня в офісі Реанімаційного Пакету Реформ відбулося обговорення законопроектів про автономізацію закладів охорони здоров’я, на якому були присутні представники Міністерства охорони здоров’я, депутати Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та експерти групи РПР «Реформа охорони здоров’я». На зустрічі були висловлені позиції учасників дискусії щодо урядових законопроектів 2309а, 2310а, 2311а про внесення змін до законодавства з питань охорони здоров’я, а також альтернативних до них законопроектів 2309а-1 та 2311а-1 за авторством народного депутата Олега Мусія.

Основною розбіжністю між двома законопроектами став перелік форм власності, які зможуть мати заклади охорони здоров’я після автономізації. Автор альтернативних законопроектів народний депутат Олег Мусій наголосив, що вбачає ризики можливої приватизації закладів у організаційно-правових формах, передбачених законопроектами Кабміну, і запропонував ввести єдину форму для автономного закладу охорони здоров’я – комунальне (або державне) некомерційне підприємство.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець погодився з тим, що законопроекти потребують доопрацювання і наголосив на тому, що МОЗ готовий розробити документ, що враховуватиме пропозиції авторів альтернативного законопроекту.

Народний депутат, член комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко продовжити діалог щодо нових законопроектів в рамках робочої групи комітету та доопрацювати їх. Учасники обговорення домовились дійти консолідованої думки в найближчому часі та вже під час роботи в комітеті, розробити єдиний документ, який можна буде подати на розгляд парламенту.

 

ВГОРУ