Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Автономія медичних закладів – перший крок медичної реформи

Автономія медичних закладів – перший крок медичної реформи

​21 липня, в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг за  участю​  Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі, народних депутатів, представників громадськості та ​експертів в сфері охорони здоров’я ​на тему “Чому Парламент повинен якнайшвидше підтримати законопроекти про реформування медичних закладів”, на якому Міністр закликав авторів альтернативних законопроектів до співпраці, щоб прискорити процес прийняття законопроектів: “Я готовий сісти з тією групою, яка працювала над альтернативним законопроектом, попрацювати і зробити один нормальний документ“.

Міністр повідомив, що якщо законопроекти по автономізації закладів прийняти зараз, то в найближчому майбутньому вони почнуть діяти і вже скоро можна буде помітити позитивну динаміку у змінах системи охорони здоров’я.

Народний депутат Костянтин Яринич, член Комітету з питань охорони здоров`я Верховної Ради України наголосив, що  ці законопроекти не є сенсаційними, вони не передбачають суттєвих змін, але вони стануть важливим фундаментом у подальшому реформуванні системи охорони здоров’я, тому їх прийняття є досить важливим: “У законопроектах МОЗ України закладені дійсно реформаторські ініціативи, і головне, аби процес був зрушений“.

Як зазначила Головний експерт Реанімаційного пакету реформ Зоряна Черненко, ці законопроекти роблять також суттєвий крок в питанні децентралізації: «Більшість проблем лежить на місцевій владі. Закони МОЗ в аспекті децентралізації ставлять все на своє місце – це ті кроки, без яких ми не можемо далі працювати». 

Нагадаємо, що законопроекти по автономізації закладів охорони здоров’я № 2309а, 2310а та 2311а були включені до порядку денного 14.07.15, але не були розглянуті на засіданні Комітету з питань охорони здоров’я, і тому профільний комітет був звинувачений у саботуванні реформи системи охорони здоров’я. 

Фото: Український Кризовий Медіа Центр

ВГОРУ