Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Аудит інструментів участі органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень на центральному рівні та їхньої ефективності під час війни

Аудит інструментів участі органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень на центральному рівні та їхньої ефективності під час війни

Із початком широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено воєнний стан, в умовах якого було частково обмежено права місцевого самоврядування. Посилилася централізація владної вертикалі, яка створює ризики ухвалення рішень, що стосуються місцевого самоврядування, без попереднього обговорення з його представниками та врахування їхньої думки. Водночас, в українському законодавстві передбачено низку інструментів участі органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень на національному рівні. На жаль, деякі з цих інструментів недостатньо ефективні або не працюють взагалі, а деякі потребують доповнення і удосконалення.

Коаліція РПР провела аудит інструментів ухвалення рішень на центральному рівні та оцінила їхню ефективність під час повномасштабної агресії Росії.

Аналіз проведено за чотирма напрямами:

За результатами аудиту будуть розроблені рекомендації щодо напрямів удосконалення правового регулювання та практики інструментів залучення органів місцевого самоврядування до ухвалення рішень на центральному рівні, а також пропозиції щодо удосконалення законодавства України з урахуванням обставин воєнного часу.

Завантажити PDF


Аналітичний документ підготовлено Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в рамках Проєкту «Посилення участі ОМС у прийнятті рішень національного рівня шляхом координації та обговорення заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації між ОМС та діяльністю національних органів державної влади», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

ВГОРУ