Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Антикорупційники вимагають обирати членів Громадської ради НАЗК шляхом інтернет-голосування

Антикорупційники вимагають обирати членів Громадської ради НАЗК шляхом інтернет-голосування

Експерти Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ закликають внести зміни до нормативно-правової бази з метою формування доброчесного та професійного складу Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Національне агентство з питань запобігання корупції – головний превентивнийантикорупційний орган країни. Тому суспільний контроль за діяльністю цього органу є запорукою його неупередженості та ефективності.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталя Корчак зазначила, що на черговому засіданні Агентства було схвалено проект розпорядження Кабінету міністрів щодо формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Відповідно до цього рішення, Національне агентство з питань запобігання корупції розпочне проведення конкурсу з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції вже у найближчий час.

Однак, чинний порядок обрання членів Громадської ради при Національному агентстві має ряд суттєвих недоліків, що можуть завадити обранню неупереджених та професійних членів Громадської ради.

На сьогоднішній день обрання Громадської ради відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №140. Головним недоліком існуючого механізму є відсутність критеріїв відбору організацій до установчих зборів, що обиратимуть склад Громадської ради. 

На противагу існує нещодавній позитивний досвід відбору представників в Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України шляхом інтернет-голосування. Процедура відбулась прозоро та чесно, що визначає високий рівень довіри до членів Ради громадського контролю серед суспільства та позитивно відображається на діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Антикорупційна група РПР за ініціативи ГО «Антикорупційний штаб» пропонує змінити процедуру формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції і обрати її членів шляхом інтернет-голосування. 

Проект «Порядку організації та проведення конкурсу з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції», напрацьований громадськістю та позитивно оцінений експертами Реанімаційного Пакету Реформ, уже направлений на розгляд до Кабінету Міністрів.

Закликаємо уряд розглянути та прийняти редакцію проекту порядку відбору, запропонованого громадськістю, який базується на інтернет-голосуванні.

Закликаємо суспільство активно слідкувати за розглядом цього питання. Адже наразі є велика небезпека отримати «кишенькову» Громадську раду, що буде діяти непрозоро, не захищаючи інтереси суспільства та держави.

ВГОРУ