Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України

Антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України

Українські виборці визначили корупцію однією з трьох найбільших проблем України.  Найбільшу загрозу, на їхню думку, становить велика політична корупція — так вважає понад 90% українців.*

Найбільшу відповідальність за боротьбу з корупцією українці покладають на Президента (63%) та Верховну Раду (42%). 80% переконані, що основною причиною корупції є відсутність адекватного покарання за неї.*

Провідні антикорупційні організації закликають кандидатів у Президенти представити свої пропозиції щодо вирішення ключових проблем державної антикорупційної політики. А саме:

— Повна втрата довіри суспільства до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Яким чином ви забезпечите звільнення керівника САП та обох його заступників, а також  гарантуєте прозорість та ефективність обрання нового керівництва?

— Неспроможність менеджменту Національної агенції з питань запобігання корупції забезпечити виконання функцій інституції. Яким чином ви забезпечите повне перезавантаження цього державного органу, а також гарантуєте відсутність політичного впливу на цей процес?

— Постійні атаки політичної еліти на Національне антикорупційне Бюро. Яким чином ви забезпечите інституційне посилення НАБУ, а також убезпечите його від постійних спроб знищення з боку політичної еліти?

— Перетворення частини Служби Безпеки України в інструмент та провайдера корупції. Яким чином ви звузите повноваження спецслужби до стандартів НАТО і як обмежите її втручання в бізнес? Наприклад, чи буде ліквідовано головне управління СБУ по боротьбі з корупцією.

Безперечно, перелік зазначених проблем не є вичерпним, проте відсутність чіткої позиції у кандидатів саме щодо них свідчить про нерозуміння ключових викликів в сфері протидії корупції.

Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення подолання зазначених вище викликів. Зі свого боку готові взяти участь у такому обговоренні.

* Згідно з “Національним антикорупційним опитуванням”, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Дослідження проводились з липня по серпень 2018 року. Вибірка складає 10 169 респондентів, теоретична похибка вибірки складає 1%. Усі польові роботи та обробка даних для цього дослідження були проведені Київським міжнародним інститутом соціології

Антикорупційний порядок денний уже підтримало 18 провідних громадських організацій України:

ВГОРУ