Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Антикорупційна група РПР закликає відхилити кандидатуру Романа Греби до складу ЦВК

Антикорупційна група РПР закликає відхилити кандидатуру Романа Греби до складу ЦВК

3 червня Президент України вніс на розгляд Верховної Ради довгоочікувані пропозиції щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії. Оскільки строк повноважень більшості членів ЦВК сплив майже два роки тому, внесення нових кандидатур, хоч і з таким значним запізненням, на думку експертів групи Реанімаційного Пакету Реформ “Антикорупційна реформа”, має відновити довіру до Комісії.

Одним з кандидатів до оновленого складу ЦВК є Греба Роман Володимирович. До недавнього часу він займав посаду заступника Міністра Кабінету Міністрів. Роман Греба “добре відомий” антикорупційній спільноті. В 2015 році за дорученням уряду він офіційно відповідав за організацію конкурсу на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Пан Греба був відповідальний за організацію конкурсу, що супроводжувався значними маніпуляції. Вони мали місце саме під час відбору представників громадських організацій до складу конкурсної комісії з формування НАЗК.

Його дії призвели до значної затримки з проведенням відбору. Це відклало майже на півроку формування нового антикорупційного органу, а також початок виконання ним його функцій, зокрема щодо запровадження електронного декларування та контролю за фінансуванням політичних партій.

Дії Романа Греби підірвали довіру до процесу утворення НАЗК і спровокувало міжнародний скандал. Маніпуляції було припинено, а сам конкурс розблоковано лише після втручання міжнародної спільноти.

У зв’язку з цим закликаємо Верховну Раду не призначати Гребу на посаду члена ЦВК, оскільки він не відповідає вимогам доброчесності та не має суспільної довіри.

Натомість пропонуємо розглянути кандидатури, запропоновані РПР у попередніх заявах.

ВГОРУ