Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Андрій Скіпальський: Убити адвалор: як депутати працюють на тютюнові корпорації

Андрій Скіпальський: Убити адвалор: як депутати працюють на тютюнові корпорації

Ми знову поступово входимо у війну за акцизний податок. Війну, у якій щороку стикаються інтереси транснаціональних корпорацій та державні інтереси. На жаль, захисниками корпорацій виступають нардепи, які мали б обстоювати державні інтереси. Але оскільки, захищаючи корпорації, вони говорять, що захищають інтереси держави, то все здається ще заплутанішим. Втім ситуація дуже нагадує минулорічну.

Отже, Уряд пропонує підвищити мінімальне акцизне зобов’язання та специфічну ставку акцизу (на 1000 штук сигарет) на 30%, а адвалорний акциз із 12% до 15%. Така пропозиія повністю підтримується Світовим банком. До речі, Світовий банк взагалі рекомендував Мінфіну збільшити акцизи на 50% але Мінфін все ж обрав більш «лояльний» сценарії.

Тепер зроблю реверанс у бік очільниці податкового комітету Ніни Южаніної, оскільки тиждень тому вона опублікувала проект рішення комітету на підтримку ініціативу Уряду. Але рішення не було прийняте, і за брудну роботу взявся депутат Михайло Кобцев, якого призначили «головним» по акцизах – головою підкомітету з питань акцизного податку та законодавчого регулювання ринку спирту, алкоголю і тютюну.

Читати повністю>>>

ВГОРУ