Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > АКТИВІСТИ ЗАЯВЛЯЮТЬ: ТУРЧИНОВ НЕ РЕЄСТРУЄ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРЕЗИДЕНТА ПРО АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО

АКТИВІСТИ ЗАЯВЛЯЮТЬ: ТУРЧИНОВ НЕ РЕЄСТРУЄ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРЕЗИДЕНТА ПРО АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО

Сьогодні громадські організації звернулися з відкритим зверненням до голови  Верховної Ради України Олександра Турчинова із вимогою зареєструвати законопроект, що створює Національне Антикорупційне Бюро. Відповідний законопроект про створення органу, що боротиметься виключно з корупцією серед високопосадовців, був поданий на реєстрацію до парламенту ще минулого тижня. Тим не менше, Верховна Рада з невідомих причин досі не зареєструвала проект закону. Концепція Бюро та законопроект був розроблений спільно Міністерством юстиції та експертами Антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ», схвалений Кабінетом Міністрів і, після доопрацювання в Адміністрації Президента, 4 вересня – в минулий четвер –  був внесений Президентом України на розгляд Верховної Ради як невідкладний.

«Ми розуміємо, що наразі створення ключового органу по боротьбі з корупцією серед ТОП чиновників залежить виключно від Олександра Турчинова, як голови парламенту, – стверджує Дар’я Каленюк, виконавчий директор «Центру протидії корупції». – Залишається відкритим питання, чи стало Бюро заручником політичних перемовин, чи пан спікер не хоче створення подібного органу в Україні, який боротиметься також і з корупціонерами в парламенті», – додала вона.

У відкритому листі, підписаному ключовими антикорупційними організаціями в Україні, громадські активісти наголошують на необхідності реєстрації законопроекту до кінця поточного тижня, щоб вже наступного вівторка, тобто в найближчий робочий парламентський тиждень, цей законпороект могли розглянути в сесійній залі.

«Без створення такого спеціалізованого органу, побороти корупцію серед чиновників буде неможливо,  – розказує Олексій Хмара, голова Трансперансі Інтернешл Україна. – Неготовність наших політиків іти на реальні кроки по боротьбі з корупцією стане крахом всієї майбутньої антикорупційної реформи, а також крахом надій виборців, що чинні політики готові змінювати країну не словом, а ділом», – додає пан Хмара.

Хочемо нагадати, що Антикорупційне Бюро займатиметься розслідуванням корупційних злочинів, вчинених високопосадовцями, зокрема: міністрами, народними депутатів, державними службовцями 1-2 категорії, суддями, працівниками Генеральної прокуратури, військовослужбовцями вищого офіцерського складу, керівниками великих державних підприємств.

Відповідно до вимог Міжнародного Валютного Фонду для отримання наступного траншу Україною, проголосувати законопроект про створення Національного Антикорупційного Бюро український парламент повинен до кінця жовтня 2014 року.

Відповідно до розкладу роботи Верховної Ради України, старий склад парламенту працюватиме наступний тиждень, а саме 16-18 вересня, та ще один тиждень перед виборами -14-16 жовтня.

Ознайомитися з текстом звернення

ВГОРУ