Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Активісти закликали Президента не призначати Валентину Сімоненко на посаду судді Верховного Суду

Активісти закликали Президента не призначати Валентину Сімоненко на посаду судді Верховного Суду

Позначки:

Активісти привели до Адміністрації Президента “суддю” в кокошнику. Під час акції “Валентина Сімоненко: до Верховного Суду from Russia with Love” вимагали від Президента не ставити підпис під призначенням до Верховного суду Валентини Сімоненко.

Активісти продемонстрували, як кандидатка на посаду судді Верховного Суду Валентина Сімоненко, попри негативний висновок Громадської ради доброчесності та свідченнями про співпрацю з окупаційною владою в Криму, успішно пройшла конкурсний відбір. За словами членів Громадської ради доброчесності, у 2015 році Валентина Сімоненко зверталася із заявою про постановку на облік в податкових органах окупаційної влади Росії в Криму.

“Суддя в кокошнику”, який символізує зв’язок із Росією, показувала, як успішно кандидатка отримала добро від “ВККС”, потому – “ВРП”, і врешті прийшла до президента, щоб одержати фінальний підпис і стати суддею Верховного Суду.

“Президент в Давосі заявив, що судова реформа завершена. Однак на четвертому році війни з Росією, до Верховного Суду може бути призначена суддя, яка має ділові зв’язки з Російською Федерацією. Більше того, вона має індивідуальний податковий номер РФ, який отримала в Севастополі в 2015 році, коли це вже була окупована територія”, – заявив Михайло Жернаков, директор Фундації DEJURE, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

Роман Маселко, член Автомайдану, додав, що Валентина Сімоненко є дуже знаковою суддею, оскільки очолює Раду суддів України, і в 2014 році, коли були надії на зміни в судовій системі, всіляко протистояла змінам.

“Вона приймала рішення про непереслідування суддів, які чинили тиск на майданівців, і протидіяла очищенню судової системи, намагаючись зберегти кругову поруку, яка існує в цій системі”, – додав Роман Маселко.

Наталя Соколенко, членкиня Громадської Ради Доброчесності, нагадала і про деякі гучні висловлювання пані Сімоненко.

“Журналісти на брифінгу у ВРП 29 грудня запитують її: “Це правда, що ваша рідна сестра залишилася в окупованому Криму і працює на окупаційну владу в її органах?” А Сімоненко відповідає:” Моя сестра доросла самостійна людина. Ми виросли в Криму. Але політики нас розділили і Бог їх покарає”. Ось така риторика і трактування ситуації щодо Криму”, – коментує Наталя Соколенко.

Всі факти про недоброчесність кандидатки були вказані в негативному висновку Громадської Ради Доброчесності, який, однак, не був врахований ані ВККС, ані Вищою Радою правосуддя.

“Ми не закликаємо Президента порушувати законодавство, адже знаємо, що він має церемоніальні повноваження і має просто підписати подану кандидатуру. Але водночас ми знаємо, що Президент може проявити політичну волю, якщо цього бажає і спинити цей процес. Ми бачили неодноразово, як політична воля впливала на роботу інших інституцій і призначень, зокрема на НАЗК. Тож хочемо нагадати Президенту про його повну політичну відповідальність за це рішення і закликати його проявити політичну волю та не підписувати призначення судді Сімоненко”, – сказав Михайло Жернаков.

В акції взяли участь члени РПР, Чесно.Фільтруй суд!, DEJURE, Автомайдану, а також члени Громадської Ради Доброчесності.

ВГОРУ