Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Активісти РПР вимагають ухвалити новий закон про місцеві вибори за десять наступних пленарних днів

Активісти РПР вимагають ухвалити новий закон про місцеві вибори за десять наступних пленарних днів

19 травня біля Верховної Ради активісти Реанімаційного Пакету Реформ продемонстрували можливі результати місцевих виборів, якщо депутати Верховної Ради України не внесуть зміни у відповідний Закон. Активісти показали громадськості та ЗМІ опечатані урни з бюлетенями з потенційними результатами місцевих виборів: корупціонери, сепаратисти, гречкосії, місцеві феодали, любителі адмінресурсу можуть посилити свій вплив на місцеві ради, у разі якщо жовтневе волевиявлення відбудеться за старими правилами.

Згідно з Коаліційною Угодою, нове виборче законодавство має бути ухвалене протягом першого кварталу 2015 року, зокрема мова йде про суттєву зміну законодавства про місцеві вибори до 1 липня. Передбачається, зокрема, запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками для проведення місцевих виборів міських і обласних рад та вибори міських голів великих міст у два тури за принципом абсолютної більшості.

«Це одні з найважливіших виборів в історії України. Саме восени Революція Гідності повинна відбутися на місцях шляхом заміни політичних еліт: місцеві феодали і любителі адмінресурсу повинні відійти в минуле. Молоді активні та гідні люди мають увійти в місцеве самоврядування, але це неможливо за діючим виборчим законом. Саме тому ми вимагаємо від депутатів Верховної Ради виконати коаліційну угоду і ухвалити новий закон про місцеві вибори до 1 липня.» – коментує експерт Реанімаційного Пакету Реформ Ярослав Юрчишин.

Наразі Раді залишилось лише 10 повних робочих днів для прийняття цього документу. Утім нового законопроекту, який би відповідав Коаліційній угоді, досі не внесено на розгляд! Проводити місцеві вибори за старою виборчою системою без суттєвих змін – є нехтуванням вимог революції гідності! Адже за діючими правилами перемогу можуть отримати вкотре недобросовісні кандидати, зокрема, ті, які використовують адміністративний ресурс, маніпулятори, гречкосії, місцеві феодали, екс-регіонали та навіть сепаратисти.

ВГОРУ