Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Активісти РПР прикували Феміду до паркана на Банковій

Активісти РПР прикували Феміду до паркана на Банковій

Саме такою, на думку експертів ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ, стане судова система України в разі ухвалення президентського законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд» (№ 1656). «Прикована Феміда» та експерти РПР висловили свої застереження щодо відповідного законопроекту під час вуличного прес-брифінгу на вулиці Банковій. Експерти РПР закликають ухвалити зареєстрований депутатми №1497, який зможе запустити реальну реформу судової гілки влади.

DSC_0125

Реформа судової гілки влади, яка має на меті створення умов для справжньої незалежності судів та суддів є однією з пріоритетних реформ. Експертами РПР спільно з депутатами коаліційної більшості було розроблено та зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (№ 1497)  щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів, який покликаний запустити реформу судової системи. Водночас представниками Адміністрації Президента подано інший законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд» (№ 1656), який також презентують громадськості та ЗМІ як реформу судової системи.

Законопроект, поданий представниками АП, суттєво підвищує вплив президента на суддів та має корупційні ризики. Президент, у разі ухвалення законопроекту, не тільки призначатиме суддів вперше, створюватиме суди,  а і буде підвищувати суддів, ліквідовувати суди, підписувати посвідчення головам судів і їх заступникам і особисто приймати в них присягу! Експерти РПР вважають це неприйнятним і готові про це публічно заявити. Представники АП дуже поспішають в просуванні відповідного законопроекту, тому його можуть поставити на голосування уже у вівторок 13 січня. Під час брифінгу експерти РПР презентують порівняльні таблиці відповідних законопроектів та наглядно вкажуть на критичні місця законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд» (№ 1656), поданий до Парламенту представниками АП.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ Роман Куйбіда та Тарас Шепель презентували Порівняльні таблиці обидвох законопроектів, в яких зазначається суттєві мінуси президентського законопроекту.

Провівши грунтовний аналіз експерти РПР виявили в президентському законопроекті мінімум п’ять можливостей для створення та ефективної діяльності корупційних схем.

Інфографіка_1656

 

ВГОРУ