Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Активісти РПР пікетували з’їзд суддів з вимогами прозорого обрання очільників суддівського корпусу

Активісти РПР пікетували з’їзд суддів з вимогами прозорого обрання очільників суддівського корпусу

Piket_02

25 вересня розпочався позачерговий з’їзд суддів, на якому обиратимуть членів Вищої Кваліфікаційної Комісії та Вищої РадиЮстиції, що є відповідальними за формування високопрофесійного суддівського корпусу. Ці органи приймають  рішення стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та у межах своєї компетенції про їхню дисциплінарну відповідальність.

Inna_Borzylo

Громадська ініціатива «Реанімаційний Пакет Реформ» висловлює занепокоєння закритістю процесу формування нового складу органів судової влади, адже претенденти на ці посади мають обговорюватися відкрито за участю представників громадськості. Натомість серед кандидатів, які висуваються, є багато представників, пролобійованих колишніми контролюючими судової системи – Сергієм Ківалови м, Андрієм Портновим. Безсумнівно, вони будуть всіма силами намагатися зберегти контроль за судовою системою або ж, якщо це не вдасться – зірвуть з’їзд суддів. Тому зранку цього дня активісти ініціативи зібралися біля Конгрес-холл готелю «Президент», де проходить XII позачерговий з’їзд суддів і нагадали членам з’їзду про критерії, за якими мають обиратися кандидати до почесних органів.

Stepan_Berko

 

Зокрема, РПР наголошує на неприпустимості обрання суддів, які обслуговували режим Януковича на керівних посадах в судовій системі, виконували політичні замовлення, мали сумнівну репутацію і забули про честь, мають статки, які не відповідають доходам та використовують кумівство заради власної вигоди. «Ми хочемо нагадати суддям, що громадськість пильно стежить за ними і вимагає обирати чесних і достойних суддів, які не керували цими органами за часів Януковича і не були співтворцями корупційної системи, не мають шлейфів сумнівних рішень, не приїхали на цей з’їзд на дорогих автомобілях, не відпускали ворогів України та сепаратистів під заставу за гроші Царьова», – зазначив активіст РПР Степан Берко.

ВГОРУ