Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Активісти під ВР вимагали позбавити Сергія Клюєва депутатського імунітету

Активісти під ВР вимагали позбавити Сергія Клюєва депутатського імунітету

Сьогодні близько 100 активістів пікетували будівлю Верховної Ради України із вимогою зняти недоторканність з народного депутата Сергія Клюєва. Для того, щоб продемонструвати депутатам свою вимогу, активісти на площі біля парламенту встановили величезну клітку, в який сиділа людина в масці Сергія Клюєва. Поряд з кліткою розташували скриньку для голосування.

Основна вимога активістів: “Зніміть недоторканність з Клюєва, або перевибори”. Таким чином антикорупційні організації та представники Автомайдану хотіли показати народним обранцям, що Верховна Рада зобов’язана зняти недоторканність з народного депутата та одного з найближчих соратників Януковича – Сергія Клюєва.

“Ми хочемо нагадати нашим народним обранцям, що вони отримали свої депутатські мандати ціною життів Небесної Сотні, – стверджує Олексій Гриценко, активіст “Автомайдану”. – І сьогодні вони зобов’язані проголосувати за зняття недоторканності з одного з найближчих поплічників Януковича – Сергія Клюєва, ще донедавна офіційного власника Межигір’я, в якому жив «президент-утікач”, – додає він.

Активісти оприлюднили додаткову інформацію про корупційні оборудки Сергія Клюєва та роздали її народним депутатам. За цією інформацією брати Сергій та Андрій Клюєви вивели з України щонайменше 20 млрд. гривень державних коштів.

Так, за даними “Центру протидії корупції” компанії братів Клюєвих заборгували державі щонайменше 15 млрд. гривень. Це – кредити, які надавалися державними банками на “інвестиційні проекти з розбудови сонячної електроенергії” та які досі не повернуті назад.

Майже 5 млрд. гривень, відповідно до інформації, зазначеної в реєстрах судових рішень, заборгували компанії Клюєвих держаному банку “Укрексімбанк” та 10 млрд. гривень – “Ощадбанку”. Більшість цих коштів були виведені з України, а  компанії, що їх отримували, стали збитковими та  не зможуть їх повернути.

“Використовуючи службове становище та політичний вплив брати Клюєви змушували державні банки видавати багатоміль’ярдні кредити своїм компаніям, – розповідає Дарина Каленюк, виконавчий директор “Центру протидії корупції”. – Потім ці гроші, через мережу підконтрольних Клюєвим компаній, виводилися з України. Фактично, бізнес Клюєвих зводився до використання державних коштів, природних ресурсів та різного роду державних пільг і податкових преференцій для розбудови сонячних електростанцій, які ніби-то будувалися коштом іноземних інвесторів”.

Так, “Центр протидії корупції” описав надання безповоротної державної допомоги у розмірі 200 млн. гривень компанії Сергія Клюєва. Рішення про виділення цих коштів приймав брат народного депутата – Андрій Клюєв, що перебував тоді на посаді віце-прем’єр міністра та голови Комісії, що приймала рішення про надання допомоги.

“Центр протидії корупції” також наводить інформацію про те, як Сергій та Андрій Клюєви за копійки отримали від держави на 49 років в оренду більше 1000 гектарів землі під власний “сонячний” бізнес. На додаток до цього в рази нижче ринкової ціни Сергій та Андрій Клюєв приватизували єдиний в Україні завод з виробництва полікремнію, який використовується для побудови сонячних електростанцій – ПрАТ”Завод напівпровідників”.

Незважаючи на всі факти, перераховані активістами та надані в поданні Генеральної прокуратури України до ВР, депутатський імунітет Сергія Клюва захищає його від кримінального переслідування всередині країни та унеможливлює подальше результативне розслідування скоєних ним та його братом – Андрієм Клюєвим – злочинів. А головне – без зняття недоторканості Сергію Клюєву неможливо оголосити про підозру, а відповідно і накласти арешт на всі його активи.

Сьогодні навіть не може бути дискусії щодо зняття чи не зняття недоторканності з народного депутата Сергія Клюєва через підозру в корупції та розкраданні державних коштів, – розповідає  Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Як коаліція виконає обіцянку зняти недоторканність з усіх депутатів,  якщо зараз буксує зі зняттям недоторканності з одного єдиного –  близького соратника Януковича?”, – додає він.

Контактна особа:

Устінова Олександра, «Центр протидії корупції», 067 550 15 70, o.ustinova@antac.org.ua

ВГОРУ