Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Активісти під Верховною Радою закликали ухвалити антитютюнові законопроекти

Активісти під Верховною Радою закликали ухвалити антитютюнові законопроекти

Ухвалити антитютюнові законопроекти, які регулюватимуть, зокрема, обіг електронних сигарет та сигарет з ароматизаторами, закликали активісти під час акції “Діти парять – парламент не париться” під Верховною Радою.

Під час акції із закликом ухвалити антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а активісти особливу увагу приділили проблемі вживання е-цигарок. Тож продемонстрували невеликий перфоманс, принісши під парламент великий макет е-сигарети, яка випускала густий кольоровий дим.

За словами організаторів, на сьогодні понад 200 тисяч українських підлітків (майже кожен п’ятий) курять електронні сигарети через відсутність вікових обмежень на продаж цих пристроїв доставки нікотину.

“В Україні відбувається неконтрольоване розповсюдження електронних сигарет, що спровокувало значне зростання кількості користувачів цих пристроїв, насамперед,  серед підлітків. Наразі відсутній будь-який державний контроль за вмістом та маркуванням електронних систем доставки нікотину. Нещодавно були зафіксовані випадки травматизму через вибухи е-сигарет та отруєння невідомим вмістом заправних рідин серед школярів”, – розповіла Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Для усунення цих проблем, неврегульованих законодавством, учасники акції закликали ухвалити законопроект №2820, який встановить європейські правила контролю за електронними сигаретами.

Нагадаємо, законопроект №2820 ще три роки тому був рекомендований Комітетом з питань охорони здоров’я до першого читання, однак так і не був винесений в сесійну залу. Він передбачає, зокрема, розміщення на упаковках електронних сигарет текстових попереджень про шкоду куріння у розмірі не менше 65% від поверхні пачки. Крім цього, виробників хочуть зобов’язати подавати інформацію про вміст електронних сигарет.

ВГОРУ