Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Адміністративні функції Мін’юсту варто передати до нового ЦОВВ, — експерт

Адміністративні функції Мін’юсту варто передати до нового ЦОВВ, — експерт

В Україні варто утворити новий центральний орган виконавчої влади, якому передати адміністративні повноваження Мін’юсту. Таку думку висловив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук на пресконференції «Досягнення та виклики у сфері адмінпослуг».

«Для більш ефективного здійснення своїх повноважень щодо формування державної політики від Міністерства юстиції треба забрати непритаманні йому адміністративні функції й передати їх новоствореному органу виконавчої влади», — вважає Тимощук.

«Ми пропонуємо утворити новий орган виконавчої влади. Тому що сьогодні адміністративні повноваження щодо РАЦСів, розгляду скарг у сфері реєстрації нерухомості, бізнесу тощо є в міністерства юстиції, для якого це не є типовою діяльністю. Мін’юст має формувати політику, а не виконувати адміністративні функції. Ми підготували й передали до Мін’юсту пропозиції щодо утворення нового центрального органу державної влади у сфері реєстрації», — сказав він.

Водночас створення нового органу виконавчої влади не потребуватиме додаткових бюджетних коштів, адже це можна зробити через виведення адміністративних підрозділів зі складу Мін’юсту.

«Створення цього органу не потребуватиме додаткових коштів, це можна робити через відокремлення тих адміністративних підрозділів, які вже є в центральному апараті Мін’юсту, у територіальних органах і формувати новий орган. Це дозволить і самому Мін’юсту краще формувати державну політику, бо там є 9 заступників міністра, проте за два роки вони не встигали ані законопроєкт про РАЦС підготувати, ані інші закони, бо вони дуже затягнуті адміністративними процесами», — зазначив експерт ЦППР.

Щодо однієї з найпоширеніших адміністративних послуг  реєстрації місця проживання то декларативна модель «прописки» є простою, зрозумілою і такою, що не породжує ризиків для власників житла, як то дозвільна система. Про це говорив експерт ЦППР Євген Школьний.

«У багатьох країнах Заходу діє декларативна, повідомна, проста й зрозуміла модель, коли людина просто повідомляє державі, де вона живе, і не потрібно носити з собою пачки документів і щось доводити… Наша система реєстрації місця проживання є бюрократичною для власників житла, бо якщо ви когось у своїй квартирі прописали, то виписати цю людину дуже важко і робиться це тільки через суд. Чинну модель давно пора змінювати й вводити декларативну», – вважає він.

Експерт зазначив, що реєстрація місця проживання є однією з найпоширеніших адміністративних послуг в Україні, а чимало людей проживають не за місцем «прописки», що в умовах дозвільної системи тягне за собою неабияку бюрократичну тяганину.

«Реєстрація місця проживання є однією з наймасовіших, найпопулярніших послуг серед громадян. Це насправді для України болюча тема, тому що, згідно з дослідженнями, у нас понад 6 млн громадян проживають по факту не там, де вони зареєстровані. У спадок від СРСР нам дісталася дозвільна бюрократична модель реєстрації місця проживання, коли людині потрібно приносити пачки документів в ЦНАП і доводити, що вона має право проживати за адресою, за якою хоче зареєструватись», – сказав Школьний.

За матеріалами ІА «Укрінформ»

ВГОРУ