Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Або в Україні буде незалежний Конституційний Суд, або постійна ймовірність диктатури

Або в Україні буде незалежний Конституційний Суд, або постійна ймовірність диктатури

Політична залежність Конституційного Суду призвела до встановлення диктатури часів Януковича. Лише шляхом реформування цього важливого інституту можна буде створити незалежну структуру, яка слідкуватиме за дотриманням законів України та аналізуватиме дії влади та їхню відповідність головному закону країни. Відповідні зміни також покликані забезпечити професійність та авторитетність  КСУ. Потрібно змінити вимоги до суддів КСУ. Це мають бути правники з бездоганною репутацією з стажем роботи науково-викладацької роботи у галузі права або професійним стажем судді чи адвоката щонайменше 15 років.

Презентуючи відповідні пропозиції, голова Центру Політико-Правових Реформ, головний експерт конституційної групи Реанімаційного Пакету Реформ Ігор Коліушко зазначив: «Незалежні фахівці в сфері конституційного права, судді КСУ у відставці підготували бачення реформи Конституційного Суду. Метою запропонованих конституційних змін є забезпечення незалежності Суду  та його спроможності захистити Конституцію України в межах права».

Однією з ключових пропозицій експертів є усунення політичного впливу на КСУ. В запропонованому проекті змін до Конституції, який підготували експерти, з метою зменшення політичного впливу на КСУ змінюється порядок призначення та звільнення суддів Конституційного Суду. Усі судді призначаються Парламентом кваліфікованою більшістю. Пропонується попередній добір кандидатів на посаду судді КСУ через спеціальну кваліфікаційну комісію, яка формується з суддів КСУ у відставці з бездоганною репутацією. Звільнення судді КСУ не можливе без рішення самого Суду.

«Узурпація влади, зміна Основного  Закону у неконституційний спосіб відбувалася під час президентства В,Януковича через Конституційний Суд. Запропоновані конституційні  зміни враховують ці ризики нерозвинутих демократій, а також враховують рекомендації Венеційської комісії.» – прокоментувала пропозиції менеджера конституційної групи РПР Юлія Кириченко.

ВГОРУ