Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > 85 % громадян підтримують незалежність України, але кожен третій сумує за СРСР

85 % громадян підтримують незалежність України, але кожен третій сумує за СРСР

Позначки:

Якби референдум щодо проголошення незалежності України відбувався сьогодні, то 84,4 % громадян проголосували б «ЗА», а «ПРОТИ» — 15,6 %. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року.

Якщо враховувати респондентів, які вагаються з відповіддю або не пішли б на референдум, то проти проголосували би менше 13 % громадян, а майже 68 % проголосували би за. Підтримка незалежності на умовному референдумі є найпопулярнішою опцією у всіх регіонах, вікових групах і серед прихильників усіх великих політичних партій.

Проте майже 32 % українців вважають, що розпад СРСР — це погано. Протилежної думки дотримуються 49 % респондентів.

Більшість громадян України (59 %) вважають, що ситуація в країні розвивається в неправильному напрямі, і лише кожен п’ятий респондент (19 %) переконаний, що ситуація розвивається в правильному напрямі. Ці негативні оцінки є традиційними для українського суспільства, зазначають експерти. А окремі сплески позитивної оцінки спостерігаються лише в короткому проміжку часу після виборів Президента.

Приблизно кожен четвертий українець вважає, що за роки існування незалежної України було більше позитиву. Також чверть переконані в тому, що негативу було більше. Найбільша частка (понад 40 %) вважають, що за роки незалежності було приблизно стільки ж позитивного, скільки й негативного.

Понад 40 % громадян переконані, що умови життя за 25–30 років стануть кращими. Кожен четвертий вважає, що ситуація принципово не зміниться. Майже 16 % респондентів зазначили, що умови життя погіршаться.

Абсолютна більшість українців (близько 70 %) воліють будувати своє майбутнє життя в Україні. Майже кожен п’ятий (19 %) хотів би будувати своє життя деінде.

Політична партія «Слуга народу» попри падіння рейтингу залишається одноосібним лідером електоральних симпатій: за неї готові проголосувати майже 30 % українців, які визначились зі своїм голосом і пішли би на вибори. Трохи зросла кількість прихильників «ОПзЖ» — за неї готові проголосувати майже 22 % громадян. На третьому місці знаходиться «Європейська Солідарність» — за цю партію готові проголосувати трохи менше 16 % українців. До Верховної Ради також проходить «Батьківщина» з 11 % голосів. Дещо нижче прохідного бар’єра знаходиться «Сила й Честь» — 4,6 %. «Радикальна партія Ляшка», «партія Шарія», «Свобода» та «Голос» на сьогодні не потрапили б до Парламенту.

Завантажити результати дослідження

ВГОРУ