Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > 7% поліцейських звільнили після переатестації, половина з них поновили посади

7% поліцейських звільнили після переатестації, половина з них поновили посади

Позначки:

Результати переатестації поліцейських виявилися провальними, адже після неї звільнили лише 7% правоохоронців.

Майже половина звільнених після переатестації працівників поліції відновилися на посадах через суди. Серед цих поліцейських були й звинувачені у вбивстві 5-річного хлопчика в Переяслав-Хмельницькому, говорить експерт групи “Реформа органів правопорядку РПР” Євген Крапивін.

“Інструкція про порядок проведення атестації була виписана старою командою МВС так, що по ній будь-хто міг поновитися”, – сказав він.

Проте реформу поліції не можна вважати проваленою, адже вдалося досягти певних позитивних моментів: запуск Патрульної поліції, ухвалення закону про Нацполіцію, відокремлення Нацполіції від МВС, ухвалення наприкінці 2018 року закону про кримінальні проступки.

“Якісь зміни пішли, але поки що жодних результатів немає. Якби це все відбулось у 2015-2016 роках, то ми б вже мали результат”, – говорить Крапивін. Водночас слідчо-оперативні підрозділи поліції, які розслідують злочини, не зазнали суттєвих позитивних змін.

“Багато людей скаржаться, що [поліцейські] розслідують неефективно, не шукають нападників, вкрадені речі, не розслідують вбивства активістів. Практика їхньої роботи не змінилося. Саме на них йде найбільше скарг – катування, незаконні затримання, фальсифікація доказів”, – наголосив експерт РПР.

Також зараз керівники поліції позбавлені можливості оцінювати відповідність їхніх підлеглих професійним обов’язкам. Проте після запровадження цієї процедури, можливо, доведеться звільнити 20-30% правоохоронців, які не відповідають професійним критеріям.

“А в поліції – некомплект людей. В умовах, коли люди і так не йдуть в поліцію, жодного бажання когось звільняти немає”, – резюмував Євген Крапивін.

Раніше експерт РПР Борис Малишев окреслював проблему із притягненням поліцейських до дисциплінарної відповідальності: ініціювання службового розслідування залежить лише від начальника можливого правопорушника, а громадськість усунута від контролю або участі у цій процедурі.

За матеріалами BBC Україна

ВГОРУ