Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > 51 436 800 грн. коштів з бюджету України йде на зарплати суддям, які не виконують свою роботу

51 436 800 грн. коштів з бюджету України йде на зарплати суддям, які не виконують свою роботу

Голові

Верховної Ради України

ГРОЙСМАНУ В.Б.

 

 Голові Комітету Верховної Ради України за правової політики і правосуддя

КНЯЗЕВИЧУ Р.П.

 

Шановні Володимире Борисовичу і Руслане Петровичу!

 Звернутись до вас змушує ситуація, що склалася в судовій системі.

На розгляді Верховної Ради України перебуває 380 суддів, рекомендованих до обрання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики та правосуддя. Деякі з цих суддів не здійснюють повноваження понад рік.

На жаль, суспільство спостерігає надмірну політизацію процедури обрання суддів. Це призводить до невиправданих зволікань у процесі обрання суддів безстроково, процедура якого саме через надмірну участь у цьому політиків була неодноразово розкритикована органами Ради Європи.

На наше глибоке переконання Народ України не повинен оплачувати бездіяльність суддів, зумовлену бездіяльністю Верховної Ради і окремих народних депутатів, які таким чином намагаються налагодити корупційний бізнес або протиправно вплинути на внутрішню діяльність судів. Заробітна плата одного судді – це 10 мінімальних заробітних плат – 11280 гривень. Щомісяця –  4 286 400 гривень, за рік –  51 436 800 грн. на вітер! І це не враховуючи різноманітних доплат.

Затягування з обранням судів безстроково не може відбуватися за рахунок платників податків.

Це ціна бездіяльності Верховної Ради України – необґрунтовано висока ціна в сучасних умовах кризи і війни. Крім того, цей процес аж ніяк не сприяє очищенню і підвищенню відповідальності судової влади, а, навпаки, зумовлює її ще більше узалежнення від політиків, а відтак призводить до ще більшої несправедливості, яку змушений до того ж оплачувати Український народ.

Порядок обрання суддів безстроково визначено Законом України «Про судоустрій і статус суддів» (в новій редакції). Верховна Рада України повинна вирішувати це питання за 30 днів. Якщо є обґрунтовані претензії до судді – законом передбачені спеціальна процедура його звільнення.

Натомість, така (без)діяльність Верховної Ради України викликає лише підозри у корупції, коли деякі народні депутати, ховаючись за гасла Майдану, задовольняють свої майнові чи політичні інтереси.

Цією заявою ми не захищаємо корумпованих суддів, а закликаємо Верховну Раду України виконати свої конституційні обов’язки. Ми очікуємо змін, які дали б можливість сформувати нову судову систему з новими суддями у ній – фахову, чесну і справедливу!

Тому просимо терміново вирішити питання про обрання суддів безстроково і вжити заходів, щоб церемоніальні повноваження Верховної Ради України не були використані на шкоду конституційному порядку.

 

З повагою

Реанімаційний Пакет Реформ

ВГОРУ