Голові
Верховної Ради України
ГРОЙСМАНУ В.Б.
Голові Комітету Верховної Ради України за правової політики і правосуддя
КНЯЗЕВИЧУ Р.П.
Шановні Володимире Борисовичу і Руслане Петровичу!
Звернутись до вас змушує ситуація, що склалася в судовій системі.
На розгляді Верховної Ради України перебуває 380 суддів, рекомендованих до обрання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики та правосуддя. Деякі з цих суддів не здійснюють повноваження понад рік.
На жаль, суспільство спостерігає надмірну політизацію процедури обрання суддів. Це призводить до невиправданих зволікань у процесі обрання суддів безстроково, процедура якого саме через надмірну участь у цьому політиків була неодноразово розкритикована органами Ради Європи.
На наше глибоке переконання Народ України не повинен оплачувати бездіяльність суддів, зумовлену бездіяльністю Верховної Ради і окремих народних депутатів, які таким чином намагаються налагодити корупційний бізнес або протиправно вплинути на внутрішню діяльність судів. Заробітна плата одного судді – це 10 мінімальних заробітних плат – 11280 гривень. Щомісяця – 4 286 400 гривень, за рік – 51 436 800 грн. на вітер! І це не враховуючи різноманітних доплат.
Затягування з обранням судів безстроково не може відбуватися за рахунок платників податків.
Це ціна бездіяльності Верховної Ради України – необґрунтовано висока ціна в сучасних умовах кризи і війни. Крім того, цей процес аж ніяк не сприяє очищенню і підвищенню відповідальності судової влади, а, навпаки, зумовлює її ще більше узалежнення від політиків, а відтак призводить до ще більшої несправедливості, яку змушений до того ж оплачувати Український народ.
Порядок обрання суддів безстроково визначено Законом України «Про судоустрій і статус суддів» (в новій редакції). Верховна Рада України повинна вирішувати це питання за 30 днів. Якщо є обґрунтовані претензії до судді – законом передбачені спеціальна процедура його звільнення.
Натомість, така (без)діяльність Верховної Ради України викликає лише підозри у корупції, коли деякі народні депутати, ховаючись за гасла Майдану, задовольняють свої майнові чи політичні інтереси.
Цією заявою ми не захищаємо корумпованих суддів, а закликаємо Верховну Раду України виконати свої конституційні обов’язки. Ми очікуємо змін, які дали б можливість сформувати нову судову систему з новими суддями у ній – фахову, чесну і справедливу!
Тому просимо терміново вирішити питання про обрання суддів безстроково і вжити заходів, щоб церемоніальні повноваження Верховної Ради України не були використані на шкоду конституційному порядку.
З повагою
Реанімаційний Пакет Реформ