Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > 5 років РПР: народжені Революцією, загартовані реформами

5 років РПР: народжені Революцією, загартовані реформами

Позначки:

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ створена на початку 2014 року під час Революції Гідності завдяки зусиллям громадських активістів та експертів. Суспільство прагнуло об’єднатися задля впровадження глобальних змін у всіх сферах суспільного та політичного життя. За 5 років існування РПР реалізував ряд важливих реформ. Та деякі реформаторські ідеї часів Майдану досі впроваджені не повністю, тому місія коаліції ще не завершена. Про це йшлося під час прес-конференції “5 років реформ: громадськість чи політики?”, яку організував Реанімаційний Пакет Реформ 7 березня.

Без Майдану не було би й самого Реанімаційного Пакету Реформ, адже Революція стала тим майданчиком, де люди могли співпрацювати один з одним, незалежно від розбіжності поглядів.

“Революція досі залишається емоційним зв’язком спільної праці для тих людей, які об’єднані в РПР.  Те, що ми змогли зберегти коаліцію впродовж 5 років – це є цінністю апріорі”, – сказав Тарас Шевченко, співголова Ради РПР, директор Центру демократії та верховенства права.

Шевченко анонсував плани РПР на майбутнє: найближчим часом коаліція збирається набути юридичного статусу і стане Громадською спілкою “Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ”.

Протягом 5 років РПР демонстрував приклад, як громадськість може впливати на формування порядку денного для країни.

“РПР співпрацює з багатьма органами влади, що є ознакою відповідальності. Багато громадян звикли скаржитися, та мало хто може брати на себе відповідальність і йти в політику. Набагато складніший рівень – коли громадськість пропонує, що конкретно треба зробити, і шляхом перемовин, розробки законопроектів, –  досягає перетворення ініціативи на реалізовану реформу”, – наголосив директор ЦЕДЕМ.

Реанімаційний Пакет Реформ неодноразово напрацьовував спільний план дій з владою та політиками. Останнім це також вигідно, щоб використати для позитивного іміджу. Та щоб заявити про підтримку громадських пріоритетів – треба хоча б частково з ними погодитися. 

Про особливості народження коаліції Реанімаційний Пакет Реформ розповіла Ганна Гопко, співзасновник РПР та народний депутат України. РПР як ідея народилася в січні 2014 року. В державі треба було провести судову реформу, реформу поліції та ряд інших змін.

“Після спілкування з активістами та експертами з’явилася думка структурувати діяльність громадянського суспільства, і 7 березня 2014 року відбулася презентація коаліції РПР. Її мета – задавати порядок денний Парламенту і пропонувати свої пріоритети”.

За словами депутата, сьогодні для РПР є 2 пріоритети. Перший – треба захистити вже здобуті досягнення. Другий – використати мобілізаційний потенціал президентскої та парламентської передвиборчих кампаній задля ухвалення Парламентом тих рішень, які вимагають активісти.

Майдан, що розпочався восени 2013 року, ще не закінчився, і саме РПР є інструментом його продовження. На цьому наголосив Володимир В’ятрович, співзасновник РПР і голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП).   

“Найбільше досягнення РПР у тому, що він став містком, через який у велику політику потрапили нові ідеї та нові люди. Українська політика у 2014 році вичерпала себе у кадровому та ідейному відношенні. РПР відіграв значну роль у перегрупуванні ресурсів громадянського суспільства до державних інституцій”.

Голова УІНП нагадав, що саме РПР домігся ухвалення Парламентом у 2015 році 4 законів про декомунізацію.

Сьогодні є великий запит на членство у Реанімаційному Пакеті Реформ, 5 березня статусу повних членів РПР набули ще 10 громадських організацій. Про це розповіла Наталія Лигачова, член ради РПР і голова ГО “Детектор медіа”.

“Наразі Майдан продовжується, адже ми досягли ще не всього. РПР є над чим працювати. Зокрема, нещодавно було розроблено аналітичний документ Дорожня карта реформ на 2019-2023 рр. Наше завдання у тому, щоб РПР і надалі об’єднував інтереси не лише окремих експертів, а й великих та малих громадських організацій. Якщо будуть нові виклики – нам треба ще більше гуртуватися, аби не втратити вже здобуте і просувати порядок денний коаліції”.

5 років реформ: на що вплинула коаліція РПР? – інфографіка

Захід організований Реанімаційним Пакетом Реформ в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ