Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > 5 наступних років реформ: громадськість презентувала пріоритети на Конференції в Торонто

5 наступних років реформ: громадськість презентувала пріоритети на Конференції в Торонто

Позначки:

Громадському сектору в Україні слід працювати не лише над продовженням реформ, а й над захистом здобутків, наголосили експерти Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ на Третій Конференції з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference), яка відбулася 2-4 липня у Торонто.

На заході співголова Ради РПР та директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко представив візійний документ “Принципи Торонто”. В ньому узагальнено глобальне бачення реформ в Україні громадськими організаціями, науковцями та бізнесом на наступні 5 років. 

Також громадськість презентувала “Галузеві брифи з питань реформ в Україні” – аналітичні документи, розроблені для презентації під час Третьої Конференції з питань реформ в Україні 2-4 липня в Торонто, аби продовжувати належну розробку та впровадження реформ в Україні у наступні 5 років. Ці документи деталізують мету та ключові завдання реформ у 12 сферах державної політики. 

“Принципи Торонто” та галузеві брифи напрацьовувалися з грудня 2018 року до червня 2019 року за допомогою регіональних та національних консультацій включно з рекомендаціями більше 100 профільних експертів. Розробку “Принципів Торонто” та брифів координував Реанімаційний Пакет Реформ (РПР).

Ми хочемо, аби голос громадянського суспільства було добре чути, йдеться про ставлення до реформ і того, якими вони мають бути, –  наголосив Тарас Шевченко. Незалежно від того, хто переможе на виборах і сформує Уряд, думку громадянського суспільства необхідно враховувати. “Ця конференція відбувається у ключовий момент розвитку країни” – зазначив Шевченко. 

“Упродовж 5 років після Революції Гідності ми працювали над реформами і прагнемо, аби вони були незворотними. Так, чимало речей слід зробити заради майбутнього – але перш за все потрібно захистити наші здобутки”, – додав він. 

“Принципи Торонто” є основою для об’єднання активної громадськості заради спільної мети, – зауважив співголова Ради РПР, – це живий документ, за яким ми вимірюємо зміни. “На наступних конференціях ми зможемо обговорити та оцінити результати, які віддзеркалюватимуть поступ країни”, – підкреслив Шевченко. 

Одним з “Принципів Торонто” є підвищення незалежності українських медіа, про це нагадала одна з авторів галузевих брифів, керівниця міжнародного напряму Центру Протидії Корупції Олена Галушка під час свого виступу на Конференції. Важливо демонополізувати інформаційний простір та досягти прозорого фінансування ЗМІ. 

“Нещодавно близький до путінського оточення Віктор Медведчук купив в Україні низку телеканалів. Вони поширюють прокремлівську пропаганду, що абсолютно неприпустимо в країні, яка воює з Росією. Більшість інших провідних каналів України також належать олігархам. Тому важливо запровадити ефективні механізми демонополізації телевізійного простору, гарантувати прозорість фінансування. Крім того, слід захищати і підтримувати Суспільне мовлення”, – каже Галушка. 

Загалом до створення “Принципів Торонто” долучилися більше 100 експертів, проводилися регіональні консультації у Харкові, Одесі та Львові з представниками громадської спільноти, органів місцевого самоврядування, державних органів влади та академічної спільноти. 

У Третій Конференції з питань реформ в Україні 2-4 липня у Торонто взяли участь понад 800 делегатів із 31 країни: члени парламентів, представники міжнародних організацій, бізнесу, аналітичних центрів та громадянського суспільства. Зокрема участь взяли і українські експерти – автори галузевих брифів та “Принципів Торонто”. Серед них:  Лада Рослицька, керівник із запровадження політики НАКО, Михайло Самусь, заступник директора ЦДАКР з міжнародних питань, Михайло Жернаков, співзасновник, голова правління DEJURE Foundation, Роман Куйбіда, заступник голови правління  Центру Політико-Правових Реформ, Володимир Петраковський, провідний радник StateWatch, Злата Симоненко, член Асоціації правників України, Олена Галушка, керівниця міжнародного напрямку, Центр Протидії Корупції, Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Україна, Марія Гелетій, Український незалежний центр політичних досліджень, Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA, Ігор Коліушко, Голова правління Центру політико-правових реформ, Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту Громадянського Суспільства, Іван Лукеря,  експерт, Інститут політичної освіти, Ольга Айвазовська координаторка політичних програм, голова правління Громадської Мережі ОПОРА,  Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, Дмитро Ливч, керівник аналітичного відділу, проектний менеджер EasyBusiness, Наталія Куць, юрисконсульт, «Екологія-Право-Людина», Тетяна Юрочко, завідувачка кафедри Школа охорони здоров’я НаУКМА, Світлана Бубенчикова, менеджер групи РПР “Реформа системи охорони здоров’я”.

ВГОРУ