Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти групи РПР-Київ закликають депутатів Київради не ухвалювати рішень, які призведуть до тінізації сфери паркувальних послуг

Експерти групи РПР-Київ закликають депутатів Київради не ухвалювати рішень, які призведуть до тінізації сфери паркувальних послуг

22 січня 2015 року Київська міська рада затвердила Концепцію розвитку паркувального простору в місті Києві, метою якої є послідовне й поетапне збільшення протягом 5 років (до 2020 р.) кількості паркувальних місць до 125 000 одиниць.

Разом з тим, всупереч Концепції депутати Київради Овраменко О.В., Петровець О.Ф., Горбунов Я.В., Харченко О.В., Міщенко О.Г., Росляков В.В., Криворучко Т.Г. зареєстрували проект рішення Київради № 4054 “Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23.06.2016 р. № 242/5629 “Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві”, яким передбачено виключення з переліку паркувальних майданчиків міста близько 2000 паркувальних місць. За користування цими паркомісцями до бюджету Києва сьогодні сплачується паркувальний збір.

Як обґрунтування підстав для прийняття такого рішення депутатами зазначено “зниження соціальної напруги”, усунення “випадкового внесення адрес до переліку” та врегулювання відносин між органами виконавчої влади Києва та Об’єднаним кооперативом “Дніпровський”. Фактично проект рішення № 4054 передбачає виведення “в тінь” близько 2000 паркувальних місць, що призведе до втрати надходжень до бюджету міста.

Вважаємо, що розглядати питання про виключення з переліку паркувальних майданчиків міста відповідних об’єктів можливо лише у випадку, коли за суб’єктом господарювання закріплено право власності або право користування земельною ділянкою.

Група “РПР-Київ” громадської платформи “Реанімаційний Пакет Реформ” закликає депутатів Київради не підтримувати проект рішення № 4054 “Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23.06.2016 № 242/5629 “Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві” під час його розгляду в сесійній залі.

Окремо ми звертаємось до авторів проекту рішення – депутатів Овраменко О.В., Петровця О.Ф., Горбунова Я.В., Харченка О.В., Міщенка О.Г., Рослякова В.В., Криворучка Т.Г. – з вимогою відкликати проект як такий, що суперечить інтересам громади міста та цілям реформи сфери паркування.

ВГОРУ