Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > 1000 днів саботажу: активісти закликали ухвалити антитютюнові законопроекти

1000 днів саботажу: активісти закликали ухвалити антитютюнові законопроекти

Внести в порядок денний наступного пленарного тижня антитютюнові законопроекти, які імплементуватимуть норми директив Угоди про асоціацію, закликали активісти під час акції під Верховною Радою.

Під час акції із закликом ухвалити антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а активісти демонстрували плакати із символічним зображенням тютюнових лобістів, які щедро сиплють гроші під купол Верховної Ради, таким чином натякаючи, що антитютюнові законопроекти не ухвалюються неспроста.

“Антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а за три роки жодного разу не були внесені на розгляд парламенту. Об’єктивних причин та пояснень такому зволіканню нема. Єдиним поясненням такої бездіяльності є безпрецедентний вплив тютюнової індустрії на парламент, щоб не допустити розгляд законопроектів, які зменшать поширеність куріння серед дітей”,  -йдеться в повідомленні ГО “Життя”.

Це була четверта акція в рамках Марафону подій до Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається щороку 31 травня.

“Заборона використання будь-яких маркетингових інструментів під час реалізації тютюнових виробів допомагає зменшити поширеність куріння і сприяє попередженню нікотинової залежності серед дітей та молоді. Законопроекти №2820 та №4030а не передбачають жодних додаткових витрат із державного бюджету, але принесуть додаткові переваги для держави у вигляді збереження життя та здоров’я українців”, – розповіла Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Нагадаємо, законопроект №2820 передбачає запровадження великих графічних попереджень про шкоду куріння і розташування їх з обох боків пачки, заборону ароматизованих сигарет, заборону продажу електронних сигарет дітям, публічну звітність тютюнових корпорацій про склад тютюнових виробів, вилучення реклами тютюну з Інтернету.

Законопроект №4030а удосконалює захист українців від пасивного куріння, розширюючи перелік місць, вільних від тютюнового диму та збільшуючи штрафи. Окрім того, законопроект пропонує забрати сигарети із відкритих торгових вітрин.

 

ВГОРУ