У 2016-2018 рр. уже було ухвалено важливі для впровадження реформи нормативно-правові акти, зокрема внесено зміни до Законів «Про звернення громадян» (запроваджено е-звернення та е-петиції) та «Про доступ до публічної інформації», ухвалено Закони «Про електронні довірчі послуги», «Про відкритість використання публічних коштів», зміни до Постанови «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Україна приєдналася до Міжнародної Хартії відкритих даних, Уряд ухвалив концепції та плани заходів з реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг та Концепції розвитку електронного урядування в Україні на 2019-2020 роки, а також розвитку електронної демократії в Україні та системи електронних послуг в Україні, електронного урядування в Україні, цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки.
За оцінками 2018 року, у рейтингу е-участі ООН показники України погіршилися у двох категоріях: е-інформування опустилося до 63%, е-консультації - до 65%, проте зросли в категорії е-залучення (майже в два рази) - до 82%. Е-залучення - це такі інноваційні інструменти демократії участі, як е-петиції, громадський бюджет, е-звернення, які активно розвиваються в Україні, у тому числі завдяки діяльності учасників групи. У суспільстві існує запит на нормативне запровадження нових інструментів е-демократії, таких як: консультації, громадські обговорення та громадські ради онлайн, електронне голосування, електронні вибори, електронні плебісцити, надання повноважень та відсторонення посадових осіб онлайн. Опрацювання зібраних експертами даних дозволяє зробити висновок, що для успішного проведення реформи е-демократії варто поєднати з реформою децентралізації, е-урядування та публічної служби.
Також важливим залишається нормативне закріплення співмірності офлайн та онлайн-форм участі під час ухвалення рішень та голосування, права на доступ та використання мережі Інтернет, свободи інформації, анонімності, приватності та захисту персональних даних.
РІШЕННЯ УХВАЛЮЄ: Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Державне агентство з питань електронного урядування України, Міністерство юстиції України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, органи місцевого самоврядування.
РІШЕННЯ УХВАЛЮЄ: Кабінет Міністрів України, Державне агентство з питань електронного урядування України, Державна служба статистики України, Міністерство освіти та науки України, ПАТ НСТУ, Міністерство інформаційної політики України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, органи місцевого самоврядування.