Більше 70% населення України проживає в містах. Завдяки активній міграції мешканців сільських територій до міст останні стрімко зростають, проте цей процес не супроводжується належним розвитком інфраструктури, що суттєво впливає на комфорт життя людей у містах.
Міські громади переживають низку системних проблем. Наприклад, хаотична забудова, яка супроводжується конфліктами. Для багатьох міст характерне виділення земельних ділянок без необхідної містобудівної документації або перекроювання цієї документації в інтересах забудовників, що призводить до зменшення кількості зелених насаджень. Відсутність сталої культурної, топонімічної та історичної політики міст призводить до руйнування та забудови культурних пам’яток.
Комунальні підприємства й установи часто діють неефективно, як наслідок - низька якість послуг, які надаються мешканцям міста, зокрема в комунальному господарстві, освіті й охороні здоров’я. Значними викликами є зношена енергетична інфраструктура та зростання споживчого попиту на електроенергію без впровадження енергоефективних технологій та енергоменеджменту.
Негативно впливає на розвиток міст низька активність мешканців, брак довіри та низький рівень співпраці між міською владою і громадою в процесі вироблення міської політики. Також є значні корупційні ризики на тлі збільшення надходжень до місцевих бюджетів внаслідок децентралізації.
Ефективне муніципальне управління має бути спрямоване на створення умов для прогнозованого розвитку міст, що, зокрема, передбачає: наявність стратегії розвитку міста, досягнення відкритості міської влади та включеності громади у вирішення питань міського розвитку, підвищення конкурентоспроможності економіки міст, забезпечення комфортних умов проживання в містах, розвиток культурної самобутності міст.
Стратегія розвитку міст
Містобудування
Бюджетний процес
Публічні закупівлі
Комунальні підприємства та установи
Місцеве самоврядування в Києві
РІШЕННЯ ПРИЙМАЄ: органи місцевого самоврядування, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Інклюзивність процесу ухвалення рішень
Адміністративні послуги
Підтримка громадських ініціатив
РІШЕННЯ ПРИЙМАЄ: органи місцевого самоврядування, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
ЖКГ та енергоефективність
Транспорт і паркування
Соціальна допомога
Безпека
Охорона довкілля
Захист тварин
РІШЕННЯ ПРИЙМАЄ: органи місцевого самоврядування, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство внутрішніх справ України.
Регуляторна політика
Залучення інвестицій та виробництво
РІШЕННЯ ПРИЙМАЄ: органи місцевого самоврядування, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
Культура
Туризм
РІШЕННЯ ПРИЙМАЄ: органи місцевого самоврядування, Міністерство культури України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.