Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа системи охорони здоров'я > Зустріч із експертами Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну

Зустріч із експертами Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну

Запрошуємо профільних фахівців взяти участь у зустрічі з експертами Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка відбудеться 28 вересня з 17:00 до 18:30 в офісі Реанімаційного Пакету Реформ за адресою вул. Ольгинська 6, 2-й поверх.

З 26 по 29 вересня на запрошення Уряду України (МОЗ) до Києва приїдуть експерти Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну (ВООЗ, Женева) для проведення оцінки потреб у подальшому виконанні статей РКБТ ВООЗ. За підсумками місії буде розроблений план технічної підтримки МОЗ у сфері контролю над тютюном.  У зв’язку із цим експерти місії висловили бажання зустрітися з громадськими організаціями, які займаються або планують займатися контролем над тютюном або дотичними темами до РКБТ ВООЗ.

Мета зустрічі – зібрати інформацію про різні аспекти контролю над тютюном в Україні, оцінити теперішній стан реалізації Конвенції постатейно та скласти пропозиції з технічної допомоги на основі звіту.

У тексті Конвенції містяться зобов’язання урядів співпрацювати з громадськими організаціями для реалізації стратегій РКБТ ВООЗ. Окрім питань контролю тютюнового диму, тютюнової реклами та інформаційних кампаній, споживання тютюну Конвенція передбачає заходи з підвищення цін на тютюн, ліквідації незаконної торгівлі тютюном, захист екології від тютюну, наукове співробітництво та інші аспекти.

Україна ратифікувала РКБТ ВООЗ у 2006 році, що стало поштовхом до реалізації заходів з подолання тютюнової епідемії в Україні, переважно через запровадження регуляторних заходів та обмежень, та значного зростання цін на сигарети. За останні 7 років поширеність тютюнокуріння в Україні знизилася на 20% (до 21%) щоденних курців.

Натомість є безліч нових викликів, які тютюнова індустрія створює для утримання свого бізнесу. Тому подальша реалізація статей та керівних принципів Конвенції є важливим фактором покращення громадського здоров’я в Україні.

Для участі у заході просимо заповнити форму реєстрації.

Для контактів:

Скіпальський Андрій

ГО «Життя», 050-3123974 andriy@center-life.org

Наталя Торопова

ВООЗ Україна, 0959485647 toropovan@who.int