Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа органів правопорядку > Зміни до кримінального процесуального кодексу: нові антиконституційні загрози

Зміни до кримінального процесуального кодексу: нові антиконституційні загрози

9 березня 2017 року о 14:00 в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна та Реанімаційного Пакету Реформ за підтримки сайту LB.ua відбудеться круглий стіл на тему: «Зміни до кримінального процесуального кодексу: нові антиконституційні загрози».

Захід відбудеться у прес-центрі Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б).

23 лютого Верховна Рада України у І читанні ухвалила законопроект № 5610 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)», який активно підтримувала Генпрокуратура, мотивуючи це «необхідністю притягти до відповідальності Януковича».

Насправді законопроект суттєво звужує конституційні права усіх громадян, суперечить стандартам, закріпленим у Європейській конвенції з прав людини, і засадам провадження, гарантованим КПК. Зокрема:

Існуюють обґрунтовані сумніви в тому, чи допоможе законопроект № 5610 засудити екс-президента-втікача. Однак від його ухвалення можуть постраждати як пересічні громадяни, так і бізнес – адже нереформовані слідчі органи отримають можливість довше тримати на гачку підприємців, штучно затягуючи розслідування. Саме тому, експерти та громадськість наголошують на тому, що ухвалювати законопроект не можна без вилучення перелічених шкідливих положень.

Спікери:

Модератор: Вадим Міський, керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ.

Захід розпочнеться о 14:00 з реєстрації учасників.

За додатковою інформацією прохання звертатися за телефонами: Інна Неродик, 096 119 73 37.