Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади > Завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?! Роль парламенту та народних депутатів. Необхідні рішення та законодавчі ініціативи – прес-брифінг

Завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?! Роль парламенту та народних депутатів. Необхідні рішення та законодавчі ініціативи – прес-брифінг

28 листопада 2018 р. о 14.30 в Прес-центрі Українського кризового медіа-центру (“Український дім”, вул. Хрещатик, 2) відбудеться Прес-брифінг аналіз ситуації з добровільним об’єднанням громад та реформою децентралізації: “Завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?! Роль парламенту та народних депутатів. Необхідні рішення та законодавчі ініціативи”.

Організатор: ГО “Інститут громадянського суспільства» в межах проекту “Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування”, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета прес-брифінгу: обговорення ситуації із реалізацією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в контексті наближення місцевих виборів 2020 року, поточного стану нормативного забезпечення реформи, необхідні кроки парламенту та реальність – депутатські ініціативи і як вони співвідносяться з реформою; презентація аналітичних матеріалів щодо законотворчої діяльності народних депутатів здійснених експертами Інституту громадянського суспільства.

В рамках проекту Інститутом громадянського суспільства було здійснено аналіз низки законопроектів, які стосуються місцевого самоврядування та його реформування, підготовлено аналітичні записки, видано і поширено два Вісники із аналітичними матеріалами, підготовлено пропозиції до аналітичної доповіді для Послання Президента України до Верховної Ради України.

На наш погляд, сьогодні доля реформи практично повністю залежить від Верховної Ради України, адже ухвалення чи не ухвалення необхідних для її завершення законів є критичним в контексті місцевих виборів 2020 року, а також виборів Президента та народних депутатів України впродовж 2019 року.

Учасники брифінгу:

Метою проекту “Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування”, що здійснюється Інститутом громадянського суспільства за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є аналітичне забезпечення суб‘єктів законотворчої та нормотворчої діяльності (передусім – народних депутатів України) у сфері реформи місцевого самоврядування та державної регіональної політики на основі проведення поточного моніторингу та аналізу важливих проектів НПА (внесених на розгляд ВРУ чи схвалених КМУ), що стосуються регіонального розвитку України, проблеми реформування АТУ, розбудови та посилення місцевого самоврядування; швидке реагування та поширення інформації серед суспільства, ГО, органів державної влади про “небезпечні” НПА, які містять ризики для реформ, розвитку регіонів України чи суспільству в цілому.

Контакти: Корчинський Сергій, 068-073-78-94